Zaporedna ničla Reala, Atletico in Sociedad ujela beli balet

La liga 3. Okt 202122:50 > 22:52 0 komentarjev
Espanyol je v nedeljo šokiral vodilni Real. Foto: AP Photo/Joan Monfort

Vodilni Real je v 8. krogu španskega prvenstva klonil v Barceloni. Beli balet je po Šerifu klonil še proti Espanyolu. Atletico Jana Oblaka ima po sobotni zmagi nad Barcelono (2:0) zdaj enako točk kot beli balet. Z remijem proti Getafeju (1:1) se je vodilnima na vrhu s 17 točkami pridružil še Real Sociedad, s porazom proti Granadi (0:1) pa je enako priložnost zamudila Sevilla.

Izbrance italijanskega stratega na klopi Reala Carla Ancelottija je že v 17. minuti v črno zavil Raul de Tomas, na 2:0 pa je za Espanyol povišal Aleix Vidal v 60. minuti. Madridčani so v zadnjem obdobju tekme v katalonski prestolnici pritisnili z vsemi topovi in po golu Francoza Karima Benzemaja v 70. minuti znižali na 1:2, izenačujočega zadetka pa niso dosegli.

Atletico Madrid je na osrednji tekmi kroga v soboto na svojem stadionu Wanda Metropolitano premagal Barcelono z 2:0. Za “colchonerose” sta zadela Francoz Thomas Lemar v 23. in Urugvajec Luis Suarez v 44. minuti.

Strelca: 1:0 Lemar 23., 2:0 Suarez 44.
Jan Oblak (Atletico) je branil celotno tekmo in svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.