Španski prvoligaš Atletico Madrid, kjer že vrsto let nastopa slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak, je potrdil prihod Thiaga Almade, 24-letnega argentinskega reprezentanta. Na klubski spletni strani so zapisali, da so dosegli dogovor z brazilskim Botafogom, prestop pa bo dokončno potrjen po opravljenem zdravniškem pregledu.
Almada je v drugi polovici pretekle sezone kot posojen igralec nastopal pri francoskem Lyonu, kjer je na 20 tekmah dosegel dva zadetka in prispeval pet podaj. Pred tem je igral za Velez Sarsfield v Argentini, nato za Atlanto United v ameriški MLS, zatem pa okrepil brazilski Botafogo. Z ekipo iz Ria de Janeira je lani osvojil brazilsko prvenstvo in južnoameriško Ligo prvakov – pokal Libertadores. Po teh uspehih se je kot posojen igralec preselil v Francijo.
Almada je bil tudi del argentinske reprezentance, ki je leta 2022 osvojila naslov svetovnih prvakov v Katarju. Skupno je zbral deset nastopov za izbrano vrsto. Gre za napadalno usmerjenega vezista, ki velja za enega najbolj obetavnih igralcev svoje generacije.
Atletico Madrid z njegovo pridobitvijo dobiva tehnično podkovanega, dinamičnega in izkušenega igralca, ki se bo pridružil zvezdniški zasedbi pod vodstvom Diega Simeoneja. Slovenski navijači bodo lahko Almado spremljali v isti ekipi kot Jana Oblaka, kar doda še dodatno zanimanje za madridski klub v prihajajoči sezoni.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal


Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje