Legendarni napadalec se je zgrudil na terenu (VIDEO)

Nogomet 29. Okt 202320:07 0 komentarjev
Bas Dost
Bas Dost Foto: Profimedia

Dvoboj med AZ Alkmaarjem in NEC Nijmegenom je bil prekinjen v 87. minuti, potem ko se je na igrišču zgrudil nogometaš gostov Bas Dost.

Bas Dost, napadalec, ki ga je nogometna Evropa spoznala pred leti v dresu Wolfsburga, je z zadetkom in podajo poskrbel, da je NEC vse do zadnjih minut vodili z 2:1, ko se je 34-letni nizozemski napadalec zgrudil na igrišču in potreboval zdravniško pomoč.

Stadion AFAS v Alkmaarju je obnemel, po hitri intervenciji zdravniškega osebja pa je Dost dvignil prst in potrdil, da je pri zavesti. Enake informacije so z javnostjo delil tudi NEC.

Tekma se po hudem šoku ni več nadaljevala, za zdaj ni jasno, kako bo obračun registriran, a glede na to, kaj se je zgodilo Dostu, vse skupaj trenutno ni pomembno. Zdravje je na prvem mestu.

Kmalu bo tekmi se je iz bolnišnice javil nesrečni napadalec. Glede na fotografijo, bo z njim vse v redu. “Dobro sem. Pomoč, ki sem jo dobil na igrišču, je bila fantastična. Zdaj sem v bolnišnici, kjer se dobro počutim. Hvala za vso podporo,” je dobro novico iz bolnišnice sporočil nasmejani Dost.