Lepo priznanje za Gnezdo Čerina na Hrvaškem

Nogomet 8. Nov 202116:25 > 16:33 0 komentarjev
Adam Gnezda Čerin je zadel, a z Rijeko izpadel iz igre za naslov. FOTO: Guliverimages.

Rijeki gre v hrvaškem prvenstvu odlično, trenutno je celo na vrhu prvenstvene razpredelnice, zelo dobro pa gre v njenem dresu tudi Adamu Gnezdi Čerinu. Po nedeljski zmagi nad Šibenikom z 1:0 je bil izbran celo v enajsterico kroga.

Rijeka je v nedeljo v hrvaškem prvenstvu prišla do nove zmage, v gosteh je odpravila Šibenik, in izkoristila spodrsljaj prvaka Dinama iz Zagreba, ki je nepričakovano z 0:1 izgubil obračun proti mestnemu tekmecu Lokomotivi.

Rijeka ima na vrhu 30 točk, kolikor jih ima tudi Osijek, ki je v tem krogu s 3:0 premagal Istro (Damjan Bohar je igral od 68. minute, Mario Jurčević pa ni dobil priložnosti za igro), na tretjem mestu pa je s tremi točkami zaostanka branilec naslova Dinamo.

Najboljša enajsterica 15. kroga HNL po izboru Sofascora:

Eden pomembnejših členov Rijeke je slovenski vezist Adam Gnezda Čerin, ki na Reki igra že drugo sezono v nizu, in je reden član njene začetne enajsterice.

Dvaindvajsetletni slovenski reprezentant se je izkazal tudi proti Šibeniku in bil po oceni Sofascora drugi najboljši nogometaš na igrišču.

Prislužil si je oceno 7,8 (Haris Vučkić, ki je igral 70 minut, je prejel oceno 6,9), kar je bilo dovolj za lepo priznanje.

Uvrstil se je v enajsterico 15. kroga prve hrvaške nogometne lige, v kateri sta mesto našla še dva njegova soigralca, branilec Hrvoje Smolčić in ganski krilni napadalec Prince Ampem.

Učinek Adama Gnezde Čerina na tekmi proti Šibeniku:

Kakšen je bil učinek Gnezde Čerina na tekmi proti Šibeniku, na kateri je odigral 89 minut?

Podrobna statistika Sofascora pravi, da je ustvaril eno veliko priložnost, nasprotniku odvzel kar tri žoge, dvakrat prestregel nasprotnikova napada in dvakrat uspešno razčistil žogo.

Zelo uspešen je bil tudi pri dobljenih dvobojih, dobil jih je pet od šest, podobno uspešen pa je bil tudi pri dolgih podajah. Uspelo mu jih je pet od šestih.

Omeniti velja še, da se je 67-krat dotaknil žoge, od 51 njegovih podaj pa jih je bilo uspešnih 44, kar prinaša 86 odstotno uspešnost podaj.

Kaj je Sofascore?

Sofascore je hrvaško podjetje s sedežem v Zagrebu z več kot 20 milijonov uporabnikov, ki ob spremljanju rezultatov v živo nudi številne statistične podatke, na podlagi več kot 1500 parametrov pa kreira tudi natančne ocene nogometašev v najrazličnejših nogometnih ligah po vsem svetu.