Lewandowski Bayernu prinesel superpokalno lovoriko

Bundesliga 17. Avg 202122:50 > 23:05 0 komentarjev
Lewandowski je znova blestel. Foto: Guliverimage

V Dortmundu na stadionu Westfalen sta pomerila ligaški in pokalni zmagovalec minule nogometne sezone v Nemčiji. V dvoboju domače Borussie in münchenskega Bayerna so se zmage s 3:1 veselili Bavarci, junak njihove zmage pa je bil kdo drug kot Robert Lewandowski z dvema goloma.

Julian Nagelsmann je tako po ne preveč uspešnem začetku na klopi Bayerna (v prvem krogu nove sezone bundeslige so Bavarci zgolj remizirali v Mönchengladbachu) že odprl z račun z lovorikami, za mladega trenerja je to tudi prvi osvojeni pokal v njegovi trenerski karieri.

Oba stratega – tudi Marco Rose na drugi strani – sta si očitno želela tega naslova, saj sta oba v primerjavi z minulim koncem tedna v prvi enajsterici zamenjala le enega igralca. Po čudoviti začetni slovesnosti, namenjeni pokojnemu Gerdu Müllerju, se je tekma začela z veliko tempa, a malo kakovosti, saj sta obe ekipi delali veliko napak ob posesti žoge.

Prvi so zapretili domači, lepo priložnost Marca Reusa je ubranil Manuel Neuer. Na golovi črti je poskus Axla Witsla ustavil Robert Lewandowski. Poljak je goste v vodstvo popeljal v 41. minuti, ko je z glavo zadel za 0:1.

Bayern je po odmoru potreboval le štiri minute, da je podvojil prednost. Zmedo v kazenskem prostoru črno-rumenih je izkoristil Thomas Müller. Domači so nato hitro odgovorili, s čudovitim strelom izven kazenskega prostora je v 64. minuti znižal Reus.

Toda Münhečani niso želeli predati vodstva, še več – Lewandowski je v 74. minuti povišal na 3:1 in odločil tekmo. Zadnjih 15 minutah je bilo tako le še formalnost, Bayern pa je tako osvojil še peti supepokalni naslov v zadnjih šestih letih. Zagotovo dober obet v lovu na deseto zaporedno zvezdico v bundesligi.