Nič kaj lepa srbska dobrodošlica za slovenske odbojkarje

Odbojka 28. Maj 202117:25 > 23:07 0 komentarjev
Slovenci so nastope v VNL odprli s porazom. Foto: FIVB

Slovenska odbojkarska reprezentanca je na svoji krstni tekmi v ligi narodov v Riminiju s 1:3 v nizih klonila proti Srbiji. Slovenci so dobili prvi niz, nato pa so evropski prvaki podobno kot v finalu EP 2019 v Parizu prišli do preobrata in porazili debitante v tem tekmovanju.

Slovenci so zgodovinski obračun v ligi narodov začeli odlično in zmagali s 25:22, nato pa tako kot v finalu evropskega prvenstva v Parizu popustili in Srbom dovolili, da so hitro izenačili. V tretjem nizu smo gledali spektakularno odbojko, a po pravem maratonu so se niza na koncu s 36:34 veselili srbski odbojkarji. Srbi so na krilih dobljenega niza igrali tudi v četrtem, Slovenci pa pravega odgovora niso imeli. Poraz je bil neizbežen.

Alberto Giuliani je priznal, da Sloveniji še vedno manjka konstantnost v igri. Foto: FIVB

“V igri nam še vedno manjka konstantnosti. Upam, da bomo iz tekme v tekmo stopnjevali nivo zbranosti, saj raven naše igre ni slaba. Čakata nas še dve tekmi, naprej se moramo osredotočiti na Italijo in pozabiti današnjo tekmo ter izkoristiti novo priložnost, da dosežemo dober rezultat,” je po porazu s Srbijo dejal slovenski selektor Alberto Giuliani.

Srbija: Kovačević 22, Kapur, Peković, Krsmanović 4, Ivović 13, Jovović 2, Luburić 29, Podraščanin 10, Lisinac 3, Batak, Perić, Simić, Atanasijević, Todorović, Vučićević, Kovač.

Slovenija: T. Štern 14, Pajenk 10, Kozamernik 12, Gasparini 1, Vinčić 1, Štalekar, Ž. Štern 2, Klobučar, Kovačič, Videčnik, Ropret 1, Urnaut 14, Čebulj 11, Možič.

Neustavljana Luburić in Kovačević

Pri Srbiji je blestel korektor Dražen Luburić, ki je Sloveniji nasul kar 29 točk, Uroš Kovačević jih je dodal 22, pri Sloveniji pa sta bila najbolj razpoložena Tine Urnaut in Tonček Štern, ki sta dosegla po 14 točk.

Slovenski odbojkarji bodo vnovič v akciji že v soboto, ko se bodo ob 18. uri udarili z domačinko Italijo.