Liga prvakinj se nogometašicam Mure izmika (VIDEO)

Nogomet 19. Sep 202421:17 0 komentarjev

Nogometašice Mure None so na prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za ligo prvakinj v gosteh izgubile proti St. Pöltnu z 0:3. Povratna tekma bo 26. septembra v Murski Soboti.

Avstrijski prvak St. Pölten, za katerega igrata tudi slovenski reprezentantki Mateja Zver in Izabela Križaj, je na prvem obračunu prišel do lepe prednosti.

Avstrijke so vse zadetke dosegle v drugem polčasu, uspešne so bile Kamila Dubcova v 65. minuti, Melike Pekel v 73. in Križaj, ki je igrala celo tekmo, v 79. minuti. Izbranke Vladimirja Kokola tako čaka težko delo na povratnem obračunu.

Avstrijske tekmice so devetkrat osvojile avstrijsko prvenstvo ter imajo tudi deset pokalnih naslovov. Zanje že dolgo igra tudi 36-letna Zver, ki tokrat ni dobila priložnosti za igro.

Ljubljana, Slovenia, March 10th 2024: Iva Kocijan of Mura Nona in action during the 1st Slovenian Women football league