Brez golov na evropski uverturi Maribora

Liga prvakov 6. Jul 202220:10 > 22:26 0 komentarjev

Nogometaši Maribora so na prvi tekmi 1. kroga kvalifikacij lige prvakov doma igrali neodločeno 0:0 s Šahtarjem iz Soligorska. Povratna tekma bo čez en teden.

V primeru napredovanja Štajerce v 2. krogu čaka zmagovalec dvoboja med Zrinjskim in Šerifom Tiraspolom, ki se je na prvem duelu prav tako končalo brez zadetkov.

Mariborčani so imeli v prvem dvoboju, ki ga je gostil Ljudski vrt, nekoliko večje število priložnosti. Osemkrat so ustrelili proti vratom, gostje petkrat, Štajerci so imeli tudi dva kota več (7:5), je pa res, da so imeli igralci Šahtjorja žogo več v svoji posesti (58 % proti 42 %).

Povratno srečanje bodo Mariborčani prihodnjo sredo odigrali v Turčiji, saj nogometaši Šahtjorja domačih tekem zaradi sankcij ne smejo igrati doma v Belorusiji.

V ŽIVO

NK Maribor – Šahtjor Soligorsk 0:0 (0:0)

90. minuta +2: Rok Sirk po podaji Sikoška žogo z glavo pošilja v preko. Tekma je končana z izidom 0:0.

81. minuta: Kronaveter je padel v kazenskem prostoru, grški delivec pravice pa ni nasedel in ofenzivnemu vezistu pokazal rumeni karton za simuliranje.

74. minuta: Roka Baturino je zamenjal soimenjak Sirk. Prišel je podatek o tem, koliko obiskovalcev se je danes zbralo na tribunah Ljudskega vrta: tekmo v živo spremlja 6450 gledalcev.

67. minuta: Iz igre odhaja Žugelj, vijoličasto zasedbo je okrepil veteran Rok Kronaveter.

55. minuta: Sijajna priložnost za Maribor! Baturina se je znašel sam pred vratarjem Belorusov in sprožil mimo leve vratnice.

46. minuta: Igralci Soligorska so na začetku drugega polčasa nevarnejši. Takoj so imeli priložnost za gol.

KONEC 1. POLČASA

45.+2 minuta: Prodiral je Baturina, najlepša priložnost prvega polčasa je prišla prav v izdihljajih prvega dela. Brnić je bil levo povsem sam, a mu prvi napadalec domačih ni podal, se zapletel in prvi polčas je pri koncu.

42. minuta: Lepa akcija vijoličastih. Milec je prejel podajo v prazno in z desne podal na oddaljenejšo vratnico proti Brniću, ki je iztržil kot. Iz prekinitve Mariborčani niso uspeli sestaviti nič nevarnejšega.

37. minuta: Brnič je pobegnil po levi strani, sam zbežal v kazenski prostor, podal do Baturine, Belorusi pa so žogo odbili v kot, iz katerega se ni zicimilo nič posebnega.

31. minuta: Nino Žugelj je po prekršku beloruske obrambe pomeril iz prostega strela, a je strel s kakšnih 25 metrov letel preveč po sredini. Brez težav za gostujočega čuvaja mreže.

26. minuta: Nekdanji ljubljenec mariborske publike, Valon Ahmedi, je prejel žogo na levem robu kazenskega prostora, uspešno preigraval in sprožil z levico. Na srečo ob desni vratnici domačih vrat.

13. minuta: Z razdalje je poskusil Sikošek, strel je končal kar visoko nad prečko.

5. minuta: Tekma je krenila z izjemnim tempom, Maribor že do dveh prodorov, strel Milca z razdalje.

1. minuta: Maribor začenja evropsko poletje.

ZAČETEK TEKME

Prvi evropski tekmec slovenskih prvakov bo moštvo iz Soligorska, ki bo že zahtevalo pravi pristop spremenjene štajerske zasedbe.

Šimundža odlično začel pohod proti Ligi prvakov

Ludogorec je na prvi tekmi prvega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov premagal črnogorskega prvaka Sutjesko z 2:0. Povratna tekma je čez teden dni v Črni gori, zadetka za bolgarski klub pa sta dosegla Alex Santana in Matias Tissera. Ante Šimundža je tako svojo evropsko turnejo na klopi bolgarskega kluba začel z zmago.

Ludogorec je bil favorit, a se to pred odmorom nikakor ni uresničilo, čeprav je bila posest žoge povsem naklonjena Razgradčanom. Vodja v napadu domačih Kiril Despodov je ostal na klopi. Vendar sta Santana in Tissera ob koncu drugega polčasa dosegla vsak po en zadetek in slovenskemu trenerju na klopi Ludogorca olajšala pot v nekdanjo jugoslovansko republiko.