Remija v Madridu in Lizboni, Oblak in Ronaldo nista blestela

Evropa 23. Feb 202222:45 > 22:53 0 komentarjev

Za nami je prvi del osmine finala nogometne lige prvakov. Zaključil se je z remijema v Madridu, kjer je Atletico odigral 1:1 z Manchester Unitedom, in Lizboni, kjer sta se z rezultatom 2:2 razšla Benfica in Ajax iz Amsterdama.

Atletico, ki je v krizi, je v Madridu gostil Manchester United, ki v zadnjem času prav tako ne navdušuje. Madridčani so bili boljši nasprotnik. Že v sedmi minuti so z golom, za katerega je poskrbel Joao Felix, prišli do vodstva, do konca tekme pa še dvakrat zatresli okvir vrat.

Jan Oblak, čigar forma je v tej sezoni močno padla, je bil praktično brez dela, v njegov okvir vrat vse do zaključka tekme ni šel niti en strel. Povsem nerazpoložen je bil namreč pri gostih tudi Cristiano Ronaldo. Potem pa je pred Oblakov gol v 80. minuti prišel mladi, 19-letni švedski rezervist Manchester Uniteda Anthony Elanga, in zabil za izenačenje.

V Lizboni sta se udarila dvakratni evropski prvak Benfica in štirikratni evropski prvak Ajax, ki je pred tem na vseh šestih tekmah lige prvakov v tej sezoni zmagal. Tudi tokrat je dvakrat vodil, drugič z enajstim golom najboljšega strelca lige prvakov Sebastiana Hallerja, a so Lizbončani obakrat izenačili in napovedali zanimivo povratno tekmo v Amsterdamu.