Real s petardo do velikega preobrata, Toure porazil Juventus (VIDEO)

Evropa 22. Okt 202420:47 > 22:57 0 komentarjev

Z vrnitvijo klubskega nogometa se je vrnila tudi liga prvakov. Najbolj vroč dvoboj od devetih je bil v torek v Madridu, kjer je Real ob odmoru proti Borussii zaostajal za dva gola, a v drugem delu v mrežo Nemcev poslal kar pet žog (5:2). Crvena zvezda je v Monaku izgubila z 1:5, v prvi postavi je začel Timi Max Elšnik. Poraz pa je s Sturmom vpisal tudi Tomi Horvat, ki je doma izgubil proti Sportingu (0:2).

Derbi torkovih dvobojev je bil v Madridu, kjer Real gosti Borussio iz Dortmunda v ponovitvi majskega finala, ki so ga Španci dobili z 2:0. Tokrat so sicer bolje začeli Nemci, ki jih je v 30. minuti v vodstvo povedel Donyell Malen. Že nekaj trenutkov pozneje pa nov šok za Real, ko je prednost Borussie povišal Jamie Gittens.

Galaktiki so v drugem polčasu hitro znova vzpostavili ravnotežje. V razmaku le dveh minut sta zadela Antonio Rüdiger in Vinicius Junior. Madridčani so vse do konca nadaljevali z napadi, ki so tudi še obrodili sadove. Najprej je za popoln preobrat zadel Lucas Vazquez, nato je še dvakrat za svoj hat-trick v polno meril Vinicius (5:2).

Tudi v Parizu so bolje začeli gostje. PSV je proti PSG v vodstvo popeljal Noa Lang, ki je lepo zaključil ob bližnjo vratnico. Po odmoru pa je izid poravnal Achraf Hakimi, ko bi lahko gostujoči vratar tudi bolje posredoval. Dvoboj se je končal z 1:1.

V Londonu na dvoboju Arsenala in Šahtarja so domači povedli z veliko mero sreče. Gabriel Martinelli je nastreljal vratnico, a se je žoga odbila v hrbet vratarju in nato v gol. V 77. minuti bi lahko dvoboj že odločil Leandro Trossard, ki pa je zapravil najstrožjo kazen. Ukrajinci so v zaključku zagrozili, a ostali brez uspeha.

V Torinu na obračunu Juventusa in Stuttgarta so navijači videli dva zadetka, oba sta bila gostujoča, a je bil prvi zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Italijani so nato ostali z igralcem manj, ko je pordečel Danilo, Nemci pa so premoč za tri točke izkoristili v sodnikovem dodatku, v polno je zadel El Bilal Toure.

Brez točk ostaja Sturm Graz, ki je tudi s Tomijem Horvatom v prvi postavi doma izgubil proti Sportingu iz Lizbone (0:2). Jona Gorenca Stankovića zaradi poškodbe ni bilo v moštvu avstrijskih prvakov. Kenan Bajrić pa je s Slovanom z istim izidom v Španiji izgubil proti Gironi.

Timi Max Elšnik z visokim porazom

Na eni od dveh zgodnejših tekem je bil v akciji Timi Max Elšnik, ki je tekmo Crvene zvezde v Monaku začel v prvi postavi. Vanje Drkušića zaradi poškodbe ni bilo v kadru. Srbi so sicer zaostali že po 20 minutah, ko je zaradi grobe napake branilca prepovedanem položaju ušel Takumi Minamimo in mirno zaključil. Že nekaj minut pozneje je Zvezda izenačila. Najstrožjo kazen je zakrivil Thilo Kehrer, Cherif Ndiaye pa izkoristil strel z bele točke. Še pred odmorom je domače z nekaj sreče v vodstvo vrnil Breel Embolo.

Beograjčani so v drugi polčas vstopili z željo po izenačenju, a namesto tega so še tretjič udarili Monačani. Z velike razdalje je poskusil Wilfried Singo in poskrbel za pravi evrogol. Le dve minuti zatem so nogometaši iz kneževine zadeli še enkrat, a je po izkoriščeni zmedi gol Embola sodnik zaradi igre z roko naknadno razveljavil. Kljub udobnemu vodstvu se nogometaši Monaka niso ustavljali, še dvakrat so zadeli okvir vrat, nato pa je drugi gol večera dosegel Minamino. Tik pred zadnjim sodniškim žvižgom pa je odjeknila petarda, z desne strani je za končnih 5:1 udaril še Maghnes Akliouche.

Na drugem zgodnejšem obračunu je Milan s 3:1 ugnal Club Brugge, dva gola je dosegel Tijjani Reijnders.