Getty Images

Atalanta je svojo prvo sezono v Ligi prvakov končala v četrtfinalu, drugo sezono med evropsko elito pa je ekipa iz Bergama začela z veličastno zmago proti danskem Midtyllandu s 4:0. K zmagi je svoje prispeval tudi Josip Iličić.

Zapata, Gomez in Muriel so že v prvem polčasu trikrat zatresli mrežo domačih in tlakovali pot do nove izdatne zmage Atalante. Gian Piero Gasperini je v 68. minuti v igro poslal tudi slovenskega reprezentanta Josipa Iličića, ki se je minuli konec tedna na prvenstveni tekmi proti Napoliju vrnil na igrišče po psihičnih težavah po več kot treh mesecih odsotnosti.

Jojo je ob svojem zadnje nastopu v Ligi prvakov dosegel kar štiri zadetke, tokrat pa se je izkazal s podajo za četrti zadetek, pod katerega se je podpisal Aleksey Miranchuk. Iličić je na robu kazenskega prostora lepo zaposlil Rusa, ki je mojstrsko spodkopal žogo in postavil končnih 4:0.