Luč na koncu tunela: Schalke do zmage po letu dni

Bundesliga 9. Jan 202117:52 > 18:53
REUTERS/Ina Fassbender

V 15. krogu nemške Bundesliga je Schalke doma s 4:0 premagal Hoffenheim. S tem so domači nogometaši prišli do prve zmage po skorajda letu dni.

Ekipa iz Gelsenkirchena je v prvenstvu nazadnje slavila 17. januarja 2020, ko so premagali Borussio Monchengladbach. Od takrat dalje pa zmage niso okusili na 30 tekmah.

Niz je bil prekinjen na prepričljiv način. Največ zaslug za visoko zmago ima strelec treh golov Matthew Hoppe. Mladi, 19-letni Američan je gol dosegel v 42., 57. in 63. minuti. Končni rezultat je v 80. minuti postavil Amine Harit.

Schalke je zahvaljujoč zmagi vsaj za nekaj časa “pobegnil” z zadnjega mesta na lestvici in so zdaj s sedmimi osvojenimi točkami na 17. mestu. Hoffenheim je pri 15 točkah in na 14. mestu.