Manchester City do prve lovorike v novi sezoni

Nogomet 10. Avg 202418:41 0 komentarjev
Manchester City

Londonski stadion Wembley je gostil tradicionalni uvod v novo sezono angleškega prvoligaškega nogometnega dogajanja. Na tako imenovanem Community Shieldu oziroma superpokalu sta se merila državni prvak Manchester City in pokalni prvak Manchester United. Po enajstmetrovkah je slavil prvi.

Redni del tekme se je končal z 1:1, potem ko je United povedel z golom Alejandra Garnacha v 82. minuti, izenačil pa je Bernardo Silva v 89. minuti. Sledile so enajstmetrovke, pri katerih sta ekipi izvedli osem serij. City je bil uspešen sedemkrat, kot prvi je zgrešil le Silva, United pa šestkrat, potem ko sta bila neuspešna Jadon Sancho in Jonny Evans.

Manchester United kljub porazu ostaja angleški rekorder po številu tovrstnih lovorik z 21, City pa je osvojil sedmi superpokal.