Manchester City nadaljuje z neverjetnim nizom zmag v gosteh

Nogomet 13. Mar 202122:57 0 komentarjev
Premier League/Twitter

Vodilna ekipa angleške Premier lige Manchester City je v 28. krogu s 3:0 premagala Fulham, ki po porazu ostaja v coni izpada.

Gostitelji so se v prvem polčasu dobro upirali močnejšemu tekmecu, ki je zapretil trikrat. V 18. minuti je poskusil Ferran Torres, v 34. minuti je sprožil Bernardo Silva, v 45. minuti pa še Sergio Aguero. Vsi streli so bili nenevarni za dobro postavljenega Alphonsa Areolaja.

Drugi polčas so sanjsko odprli varovanci Pepa GuardioleJoao Cancelo je v 47. minuti izvedel prosti strel in pred vrati našel Johna Stonesa, ki je izkoristil slabo reakcijo domače obrambe in z neposredne bližine zadel za 1:0. V 56. minuti si je kapetan Fulhama Joachim Andersen privoščil napako v obrambi, ki jo je izkoristil Gabi Jesus, piko na i pa je v 60. minuti z bele točke postavil Sergio Aguero. Argentinec je dosegel prvi premierligaški gol po januarju 2020.

Manchester City je prišel do rekordne 13. zmage v gosteh v vseh tekmovanjih, Fulham pa ostal pri mizernih 10 točkah, ki jih je v tej sezoni uspel osvojiti na svojem Craven Cottagu.