Maribor – Botev Plovdiv prenos v živo: vijoličasti lovijo preobrat

Evropa 17. Jul 202421:35 0 komentarjev
NK Maribor

Povratni dvoboj Maribor - Botev Plovdiv v prvem krogu kvalifikacij za evropsko ligo bo odločil, v katerem tekmovanju bo boje nadaljeval daleč najuspešnejši slovenski klub v evropskih tekmovanjih. Ker je v Bolgariji izgubil z 1:2, mora za napredovanje brez podaljškov zmagati za dva gola. Prenos v živo si oglejte na Sportklubu.

Nogometaši Maribora so v prvi tekmi prvega kroga kvalifikacij evropske lige v gosteh izgubili z Botevom iz Plovdiva z 1:2 (1:1). Če bo Mariboru uspelo preskočiti bolgarsko oviro, ga v 2. kvalifikacijskem krogu čaka Panathinaikos. V primeru izpada pa bodo vijolični evropsko pot nadaljevali v 2. kvalifikacijskem krogu konferenčne lige.

Mariborčani so prvi dvoboj začeli slabo. Praktično prvo nevarno akcijo so domači končali z zadetkom. A je bil tudi odgovor slovenske ekipe hiter. V 18. minuti so vijoličasti kombinirali ob robu kazenskega prostora, odbita žoga pa je prišla do Pijusa Širvysa, ki se je odločil za močan strel z 22 metrov in presenetil vratarja Matveia Igonena. Akcijo za zmago domačih je v drugem polčasu začel Samuel Akere s prodorom po desni strani, potem pa vzporedno z golovo črto podal na levo, kjer je bil povsem sam pred golom Nikola Ilijev in zadel.

Maribor – Botev Plovdiv prenos v živo

KDAJ: Četrtek, 18. julij, ob 20.15
KJE: Ljudski vrt, Maribor
PRENOS V ŽIVO: Sportklub 1

Maribor - Botev Plovdiv prenos v živo:

Trener Ante Šimundža je pred tekmo govoril o stanju Hilala Soudanija, ki je zaradi poškodbe tekmo v Plovdivu končal že po prvem polčasu. Njegova usoda je že ves teden razlog za skrb Mariborčanov.

Nesrečni Soudani je na začetku nove sezone doživel deja vu. Že lani poleti se je poškodoval na prvi evropski tekmi in izpustil začetek sezone. Kako resna je poškodba alžirskega veterana? “Vsi so pripravljeni, v kadru bo tudi Soudani,” je na novinarski konferenci pred tekmo z bolgarskim pokalnim prvakom razkril trener Ante Šimundža.