Mariborčani do lepe prednosti pred povratnim dvobojem (VIDEO)

Evropa 25. Jul 202417:00 > 22:11 1 komentar

Nogometaši Maribora so v prvi tekmi drugega krogu kvalifikacij za konferenčno ligo ugnali romunsko Craiovo z 2:0. Vijoličasti so v Ljudskem vrtu eno uro igre igrali z igralcem več in številčno premoč odlično vnovčili. Povratni dvoboj bo čez teden dni v Romuniji.

Mariborska ekipa po izpadu v evropski ligi – v prvem krogu jo je izločil bolgarski Botev iz Plovdiva – mednarodno pot nadaljuje v konferenčni ligi. Na prvi tekmi drugega kvalifikacijskega kroga je domača ekipa, ki je večji del tekme imela igralca več na zelenici, v Ljudskem vrtu ugnala štirikratne romunske prvake. V drugem polčasu sta zadela Jan Repas in Arnel Jakupović.

Štajerci so obetavno začeli obračun. Že v 4. minuti je Žan Repas odvzel žogo tekmecu in prodrl v kazenski prostor, njegov strel z desetih metrov pa je z bravurozno obrambo zaustavil vratar Laurentiu Popescu.

Po krajšem zatišju so prvo nevarno akcijo uprizorili gosti, po predložku Nicusorja Bancuja pa je Andrej Ivan z glavo streljal mimo desne vratnice Ažbeta Juga.

Le minuto kasneje so si novo priložnost priigrali tudi gostitelji, strel Litovca Pijusa Širvysa z 20 metrov pa je zletel mimo leve vratnice romunskega gola.

V 26. minuti je ideolog mariborske igre Josip Iličić lepo podal Maksu Barišiću, nevarnost pa je v kazenskem prostoru v zadnjem hipu odklonil Bancu.

Od 31. minute naprej so Mariborčani imeli igralca več na igrišču, potem ko je Denil Maldonado – kot zadnji igralec v polju – na nedovoljen način zaustavil Etienna Beugreja, ki je na današnji tekmi nastopil kljub smrti svojega očeta. Napadalec iz Slonokoščene obale bo v domovino odpotoval v petek.

Afričan je v končnici prvega polčasa dosegel zadetek, a je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Vijoličasti so v drugem polčasu imeli terensko premoč. V 56. minuti je strel Iličića končal mimo leve vratnice Popescuja, le minuto kasneje pa je Kranjčan z lepo globinsko podajo v ogenj poslal Jana Repasa, ki je po natančnem strelu soigralce popeljal v vodstvo z 1:0.

Izbranci Anteja Šimundže so si novo priložnost priigrali v 69. minuti, po dolgi akciji in ostrem predložku Arnela Jakupovića z leve strani so Svena Šoštariča Kariča centimetri ločili od drugega gola v Ljudskem vrtu.

Pet minut kasneje je bilo vroče tudi pred domačimi vrati, po strelu z glavo Gjoka Zajkova pa je žoga zletela mimo leve vratnice Juga.

Mariborčani so tudi v zadnjem delu imeli premoč, v 88. minuti pa so podvojili prednost. Po ostrem predložku kapetana Martina Milca z desne strani je Jakupović po natančnem strelu z glavo postavil končni izid na tekmi.

Maribor - Universitatea Craiova 2:0