Slaba popotnica za Maribor, Olimpija do pomembnega remija

Evropa 22. Avg 202421:45 > 21:48 8 komentarjev

Maribor je na prvi tekmi zadnjega kroga kvalifikacij za konferenčno ligo z 1:0 izgubil v Stockholmu proti Djurgardensu, Olimpija pa je na Reki iztržila remi (1:1).

V prvem polčasu tekme na Rujevici so bili domačini boljši tekmec, Olimpija pa je imela več žogo v svoji posesti. Rijeka je proti vratom Matevža Vidovška sprožila šestkrat, štirikrat v okvir gola. Noben od treh strelov Ljubljančanov ni šel v okvir vrat.

Olimpija se je v težavah znašla že v prvem polčasu. V 33. minuti je Franjo Ivanović z lepim strelom premagal Vidovška in Rijeko popeljal v vodstvo.

Rijeka Olimpija

Največjo priložnost gostov je imel tik pred koncem polčasa Raul Florucz, ki pa je z glavo z neposredne bližine sprožil čez gol.

V drugem polčasu pa izenačenje! Pedro Lucas je v 76. minuti izkoristil najstrožjo kazen in izid poravnal na 1:1. Olimpija je nato zadela še enkrat, a gol Ivana Durdova iz 87. minute je bil zaradi prepovedanega položaja razveljavljen.

Rijeka je v šestminutnem sodniškem dodatku spet močneje pritisnila, kljub nekaj paničnim reakcijam pa je ljubljanska obramba na čelu z zanesljivim Vidovškom zdržala.

Maribor ostaja v igri, toda …

Mariborčani so se v Stockholmu pomerili z 12-kratnimi švedskimi prvaki, a brez poškodovanega Hilala Soudanija in tudi brez glavnega trenerja Anteja Šimundže, ki je po izključitvi proti Vojvodini dobil dve tekmi prepovedi vodenja ekipa.

Vijolični so tako poslušali napotke Damjana Ošlaja. Ti pa niso zalegli za zmago, Djurgarden je zasluženo prišel do prednosti, ki pa Štajerce ohranja v igro za preboj v skupinski del.

V prvem polčasu tekme v Stockholmu so bili domači boljši tekmec. Sprožili so štiri strele proti vratom Ažbeta Juga, dva v okvir. Ob tem so imeli tudi 60-odstotno posest žoge. Na drugi strani Maribor v prvih 45 minutah ni imel niti strela.

V 69. minuti so Švedi vendarle prebili obrambo Maribora. Po lepi kombinaciji je zadel Tokmac Chol Nguen za vodstvo domačih.

Za dodatne sive lase Maribora je poskrbel rdeči karton Svena Šoštariča Kariča v 89. minuti tekme. Sledila je ofenziva Djurgardensa, ki pa ni uspel podvojiti vodstva. Tekma se je končala z 1:0.