Mariborčani z dobrim obetom pred evropskim gostovanjem

Nogomet 23. Jul 202222:27 0 komentarjev

Nogometaši Maribora so v 2. krogu Prve lige Telemach doma premagali Gorico s 3:2 (2:1).

Državni prvaki iz Maribora so v prvem krogu prvenstva zabeležili neugoden poraz proti Radomljam (0:3), za katerega so se navijačem želeli oddolžiti na drugi zaporedni domači tekmi. Trener Radovan Karanović je za razliko od tekme z Radomljani v ogenj poslal vse razpoložljive moči, kar se mu je obrestovalo. Njegovi varovanci so pokazali več od tekmecev, čeprav so zaostajali z 0:1, so zasluženo prišli do prve prvenstvene zmage v novi sezoni.

Mariborčani na treh domačih tekmah nove sezone, dveh evropskih in prvenstvenem, še niso dosegli gola, proti Gorici so si ga želeli čim prej. Takoj so prevzeli pobudo, prvo priložnost pa so se priigrali v 11. minuti, ko se je Nino Žugelj po podaji Jana Repasa in neodločnosti novogoriškega branilca Nejca Mevlje sam znašel pred vratarjem Urošem Likarjem, vendar je streljal mimo gola. V 14. je zbranost Likarja s strelom od daleč preizkusil Ignacio Guerrico, v 17. minuti pa je prišlo do spremembe izida.

Gorica je v prvem nevarnejšem napadu povedla. Po kotu, ki ga je izvedel Alessandro Ahmetaj, je nekdanji igralec Maribora Etien Velikonja na prvi vratnici žogo preusmeril v mrežo in poskrbel za šok na tribunah. Toda mariborske nogometaše to ni zmedlo, že tri minute pozneje so odgovorili in izenačili. Lepo akcijo oziroma podajo sta uprizorila Rok Kronaveter in Roko Baturina, Hrvat jo je končal z natančnim strelom.

Po obdobju igre med obema kazenskima prostoroma je bilo videti, da bosta ekipi na odmor odšli z neodločenim izidom, toda v sodniškem dodatku je prišlo do popolnega preobrata. Gostitelji so prišli do vodstva, ko je Sven Šoštarič Karič z leve strani podal žogo v kazenski prostor, kjer jo je lepo sprejel Žugelj, ki je imel ob Joštu Urbančiču dovolj prostora, da jo je tudi mirno poslal mimo vratarja na želeno mesto.

Drugi polčas

Že v prvem resnem napadu drugega dela bi lahko Mariborčani povišali vodstvo, Matija Širok je poskušal blokirati podajo z leve strani, pri tem pa žogo preusmeril proti svojemu vratarju, ki pa je bil pazljiv in žogo s parado preusmeril v kot.

V 53. minuti pa je bil goriški vratar spet brez moči. Kronaveter je v kazenskem prostoru lepo našel Ivana Brnića, hrvaški napadalec pa je z natančnim strelom v nasprotni vratarjev kot dosegel tretji gol za domač ekipo.

Brnić je imel v 56. še eno stoodstotno priložnost. Tokrat je bil v vlogi natančnega podajalca Baturina, Brnić je bil spet sam pred vratarjem, v sredini je imel neoviranega Žuglja, ki bi najbrž v primeru podaje Hrvata žogo samo potisnil v gol, toda do podaje ni prišlo, slab strel pa je goriški vratar ubranil.

V 59. minuti je Žugelj, ki je po vesteh iz Maribora blizu prestopu v tuj klub, streljal mimo gola, za zgrešeni priložnosti pa je sledila kazen. Na levi strani polovice Maribora je v 61. minuti Ahmetaj s prostega strela podal žogo pred vrata, Kronaveter pa je v skoku nesrečno ali nespretno zadel žogo in premagal svojega vratarja Menna Bergsna.

Do konca je bilo še nekaj poskusov na obeh straneh, tudi strelov od daleč, toda pravih priložnosti ni bilo več.

Maribor bo v naslednjem krogu gostoval v Kopru, Gorica bo gostila Kalcer Radomlje.

Maribor – Gorica 3:2 (2:1)

Baturina 20., Žugelj 45+1., Brnić 53.; Velikonja 17., Kronaveter 61./ag

Konec tekme!

86. minuta: Gorica potrebuje zadetek za izenačenje, a večjih priložnosti gostje nimajo. Zdi se, da je Maribor bližje četrtemu zadetku kot Gorica tretjemu.

61. minuta: GOOOOL! Gorica je znižala rezultat. Spet zadetek s prekinitve. Znova je lepo podal Ahmetaj, Rok Kronaveter pa je poslal žogo za hrbet lastnega vratarja Bergsna. 3:2.

53. minuta: GOOOOL! 3:1! Ivan Brnić je zabil svoj prvenec v dresu Maribora. Znova je bil Rok Kronaveter tisti, ki je vknjižil asistenco, Brnić pa je z natančnim strelom premagala Likarja.

46. minuta: Obe ekipi v drugi polčas vstopata nespremenjeni.

ZAČETEK DRUGEGA DELA!

Konec prvega polčasa.

46. minuta: GOOOOL! Nino Žugelj za vodstvo Maribora! Super podaja Svena Šoštariča Karića, še boljši sprejem Nina Žuglja in zaključek mimo vratarja Gorice. Mariboru je uspel preobrat!

28. minuta: Maribor je zdaj nevarnejši, toda Uroš Likar se ne da. Od daleč je spet poizkusil Ignacio Guerrico, a vratar gostov je s parado poskrbel, da rezultat ostaja izenačen.

20. minuta: GOOOOL! Hitro izenačenje! Roko Baturina je zadel za ekspresno izenačenje domačinov. S kapetanom Maribora Rokom Kronavetrom sta odigrala izjemno dvojno podajo in navijači na tribunah so spet oživeli. Prvi zadetek Hrvata za Maribor v Prvi lig Telemach.

17. minuta: GOOOOOL! Gorica vodi! Etien Velikonja je zadel po lepi podaji s kota Alessandra Ahmetaja. Velikonja je bil na prvi vratnici povsem sam in gostje so poglobili težave domačinov na Ljudskem vrtu. 1:0!

14. minuta: Maribor ostaja nevaren. Tokrat je z razdalje sprožil Ignacio Guerrico, vratar Gorice Uroš Likar pa je žogo prijel.

10. minuta: Lepa priložnost za Maribor. Izjemno se je na sredini igrišča znašel Aljaž Antolin, ki je našel Jana Repasa. Ta je v prostor poslal Nina Žuglja, ki je nekako prišel do žoge, sprožil strel, a zatresel le zunanji del mreže.

1. minuta: Gorica je v Ljudski vrt prišla z enako začetno enajsterico kot na prvi tekmi prvenstva, Maribor pa je precej premešal svoje vrste. Spomnimo, da prvake med tednom čaka povratna tekma kvalifikacij za Ligo prvakov proti moldavskemu Sheriffu.