Messi s panenko prestrašil argentinske navijače (VIDEO)

Nogomet 5. Jul 20247:17 0 komentarjev

Nogometaši Argentine so naredili nov korak k obrambi naslova prvaka na južnoameriškem prvenstvu. V četrtfinalu v Houstonu so po hudem boju šele po streljanju enajstmetrovk s 4:2 ugnali Ekvador. Zvezdnik Lionel Meassi, ki je zadnjo tekmo skupinskega dela proti Peruju zaradi poškodbe noge izpustil, je kot prvi svojo enajstmetrovko zastreljal.

Argentinci so tekmo začeli po načrtih in zvezdnik Manchester Uniteda Lisandro Martínez je branilcem naslova v 35. minuti s strelom z glavo zagotovil vodstvo. A izbrana vrsta selektorja Lionela Scalonija prednosti ni obdržala.

Enner Valencia, ki kruh služi v Braziliji, je imel prvi priložnost za izenačenje, a v 61. minuti zapravil enajstmetrovko, v sodnikovem dodatku pa je Kevin Rodriguez (Union St. Gilloise/Belgija) vendarle izenačil.

Ker na Copi po novem ni več podaljškov so o potniku v polfinale nemudoma odločale enajstmetrovke. Odprl jih je Messi, ki je poskušal s panenko in zadel le prečko, vseeno pa to ni gavče ni stalo napredovanja, saj sta tako za njim enajstmetrovko zapravila tudi Mena in Minda.

Polfinalni nasprotnik Argentine, ta je s 15 naslovi rekorder Cope Americe, bo zmagovalec dvoboja med Kanado in Venezuelo, ki se bosta v soboto pomerila v Arlingtonu.

Cup Tree provided by Sofascore

Ekvador pa še kar čaka veliki uspeh na domačem prvenstvu. Edini naslov na tekmovanju, kjer kot gostje nastopajo tudi ekipe Srednje- in Severne Amerike ter Karibov, je ekipa tricolorjev osvojila leta 2021.

Preostala četrtfinalna para letošnjega tekmovanja sta Kolumbija – Panama ter Brazilija – Urugvaj.