Miha Zajc navdušil z mojstrovino v Messijevem slogu

Nogomet 28. Feb 202220:02 > 01. Mar 2022 0:28 0 komentarjev

Miha Zajc je na današnji tekmi prve turške lige navdušil z mojstrskim golom v dresu Fenerbahčeja, ki je z 2:1 zmagal v gosteh pri Kasimpasi.

Fenerbahče je v Turčiji prišel do tretje prvenstvene zmage v nizu, prvi gol na tekmi pa je zabil slovenski reprezentant Miha Zajc, ki je v šesti minuti poskrbel za mojstrovino v slogu največjih zvezdnikov svetovnega nogometa. Verjetno bi mu jo zavidal tudi Lionel Messi.

“Uspel mi je res lep gol. Igrali smo dobro, meni pa je uspelo zadeti, zaradi česar sem zelo vesel, ampak pomembne so predvsem tri točke. Za nami je zahtevna tekma. V prvem polčasu smo igrali dobro, drugem pa nam ni šlo tako, kot smo si želeli. Borili smo se do konca tekme in verjeli v zmagoviti gol, ki smo ga potem dočakali. Prišli smo do tretje zmage v nizu. Upam, da bomo napredovali v podobnem slogu,” je po tekmi povedal Zajc, ki je bil na igrišču do 90. minute

Ob njegovem odhodu z igrišča je bil rezultat na semaforju 1:1, potem pa je v Fenerbahče tik za tem prišel do zmagovitega gola. V polno je meril madžarski branilec Attila Szalai v 91. minuti.

Fenerbahče je na četrtem mestu prvenstvene lestvice, ki ob koncu sezone prinaša kvalifikacije za konferenčno ligo. Vodi Trabzonspor, ki ima pred Fenerbahčejem kar 20 točk prednosti, njegov najbližji zasledovalec Konyaspor Nejca Skubica pa ima po tem, ko je v zadnjih štirih tekmah osvojil vsega točko, 17 točk zaostanka.