Mitrović podrl rekord in popeljal Fulham do naslova

Nogomet 2. Maj 202222:13 > 22:15 0 komentarjev

Fulham je na krilih izjemnega Mitrovića osvojil naslov v drugi angleški ligi in bo prihodnjo sezono spet igral med angleško elito. Londončani se v višji rang selijo v izjemnem slogu, Luton Town so premagali s 7:0, češnjo na torto pa je postavil srbski napadalec z novim rekordom.

Srbski napadalec je z dvema zadetkoma v drugem polčasu, s katerima je dosegel 43 zadetkov v sezoni in še tekmo pred koncem sezone, podrl rekord Guya Whittinghama v drugi ligi, in sicer je napadalec Portsmoutha dosegel 42 zadetkov v eni sezoni na 46 tekmah.

“Vem, da sem vedno poskušal reči, da nisem razmišljal o rekordu, a ko si tako blizu in vsi začnejo govoriti o temu, sem ga seveda želel podreti in danes se je to zgodilo,” je Mitrović po tekmi povedal za Sky Sports.

Zadetka za rekord Mitrovića:

“Velika zmaga je bila nekaj posebnega, zato mislim, da smo sezono končali tako, kot smo sanjali, kot smo si želeli, z veliko zmago doma pred domačimi gledalci in z mojim rekordom, tako da je bilo vse popolno,” je še dodal srbski napadalec.

Fulham je z izjemno predstavo na zadnji domači tekmi sezone dvignil pokal pred lastnimi navijači, sedaj pa jih čakajo priprave na novo sezono v Premier ligi. Že do polčasa so domačini vodili z 2:0, Mitrović pa se še ni vpisal med strelce. Srbski napadalec je prvi zadetek zabil za vodstvo s 4:0, rekord pa je padel v 92. minuti srečanja, ko je zadel še 43. zadetek v letošnji sezoni.