Mladi Slovenci po novi zmagi še korak bližje Euru (VIDEO)

Nogomet 10. Sep 202420:15 0 komentarjev

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je na sedmi tekmi kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu na Slovaškem 2025 danes v Murski Soboti premagala Ciper z 2:0 (1:0).

Izbranci slovenskega selektorja Milenka Ačimovića so dosegli peto zmago v kvalifikacijskem ciklusu in so s 16 točkami na prvem mestu v skupini H. Avstrija (tekma manj) je zbrala 11, Francija (dve tekmi manj) deset, BiH (tekma manj) tri, Ciper (tekma manj) pa dve točki.

V Prekmurju je bilo vse v znamenju slovenskih nogometnih upov, ki so že v prvem polčasu izpeljali nekaj obetavnih akcij. Vodilni gol so dosegli v 27. minuti, po prostem strelu in ostrem predložku Svita Sešlarja z desne strani je ciprski napadalec Nicolas Koutsakos nerodno izbil žogo in dosegel avtogol.

Slovenski nogometaši so tudi v nadaljevanju imeli vajeti igre v svojih nogah, v 43. minuti je z roba kazenskega prostora močno streljal Tio Cipot, a so Ciprčani v zadnjem trenutku blokirali njegov strel.

V začetku drugega polčasa so slovenski nogometaši z vsemi silami napadli ciprska vrata. Najprej je nevarno zagrozil Dino Kojić, po njegovem močnem strelu se je izkazal ciprski vratar Panagiotis Kyriakou. V 52. minuti je Enrik Ostrc z 10 metrov streljal prek vrat, dve minuti pozneje so gosti v zadnjem hipu blokirali strel Sešlarja.

Ačimovićevi izbranci v nadaljevanju tekme niso bili več tako napadalni, v končnici pa so ponovno pohodili stopalko za plin. V 79. minuti se je po strelu Cipota izkazal Kyriakou, štiri minute kasneje pa je napadalec iz Prekmurja po močnem strelu iz bližine povišal na 2:0 in dosegel svoj šesti gol v tem kvalifikacijskem ciklu.

Slovenija bo zadnjo tekmo igrala 11. oktobra, ko se bo v gosteh pomerila z Avstrijo.

Na zaključni turnir se bodo neposredno uvrstili vsi zmagovalci skupin ter tri najboljše drugouvrščene izbrane vrste. Preostalih šest najboljših drugouvrščenih reprezentanc se bo novembra merilo v dodatnih kvalifikacijah.

* Stadion Fazanerija, sodniki: Nuza, Morina, Bullatovci (vsi Kosovo).
* Strelca: 1:0 Koutsakos (27./avtogol), 2:0 Cipot (84.).
* Slovenija: Turk, Ilenič, Ratnik, Ristić, Milić, Sešlar (od 77. Pišek), Zeljković, Ostrc (od 71. Jevšenak), Kojić (od 77. Brest), Gradišar (od 89. Flakus Bosilj), Cipot (od 89. Pečar).
* Ciper: Kyriakou, Kerkez (od 46. Viktoros), Angelopoulos, Christodoulou, Neofytou (od 46. Themistokleous), Vrontis, Shikkis, Andreou (od 59. Koumpari), Foti (od 77. Zinonos), Gavriel (od 77. Dimitriou), Koutsakos.
* Rumeni kartoni: Ratnik, Zeljković; Kerkez, Andreou, Gavriel, Themistokleous.