Tudi Osimhen poskrbel, da je Mourinho prvič poražen (VIDEO)

Nogomet 21. Sep 202421:45 0 komentarjev

Na prvem največjem turškem derbiju je Galatasaray zasenčil Fenerbahče in slavil s 3:1. Jose Mourinho je na klopi slednjega doživel prvi ligaški poraz.

Na stadionu Şükrü Saracoğlu je bil v soboto na sporedu prvi istanbulski derbi v tej sezoni. Čeprav je imel Fenerbahče morda celo več lepih priložnosti za zadetek, je aktualni turški prvak Galatasaray pokazal več zbranosti in zmagal s 3:1.

Galatasaray je povedel v 20. minuti po avtogolu domačega vratarja Dominika Livakovića, ki ni imel svojega dne, medtem ko je Fernando Muslera blestel in bil na koncu celo najbolje ocenjeni igralec derbija.

Na 2:0 je osem minut kasneje po podaji odmevne okrepitve Victorja Osimhena povišal Dries Mertens, v 60. minuti drugega polčasa pa je za neulovljivo prednost poskrbel Brazilec Gabriel Sara. Edin Džeko je tri minute kasneje poskrbel za častni zadetek domače ekipe, a do preobrata ni prišlo.

Galatasaray s šestimi zmagami na šestih tekmah prepričljivo vodi, Fenerbahče pa ima po prvem ligaškem porazu v tej sezoni na drugem mestu že pet točk manj.