Mourinho zbodel sodnika: On je nadčlovek, najboljši je

Evropa 25. Okt 202412:47 0 komentarjev
Fenerbahce v Manchester United - UEFA Europa League

Manchester United niti v tretjem terminu nove izvedbe Evropske lige ni uspel vpisati vseh treh točk, a tokrat je to razumljivo. V Istanbulu se jim je po robu postavil Fenerbahče na čelu z Josejem Mourinhom, ki je imel po tekmi za povedati par pikrih na račun glavnega sodnika srečanja. Tekma se je končala z izidom 1:1.

United je povedel z zadetkom Christiana Eriksena v 15. minuti, Turki so v 49. minuti izenačili prek Youssefa En-Nesyrija.

Domači so v 59. minuti po grobem štartu Manuela Ugarteja nad Brightom Osayi-Samuelom zahtevali enajstmetrovko, a delivec pravice Clement Turpin ni pokazal na belo piko.

Še več, po pritoževanju je izključil stratega domačih Joseja Mourinha. Portugalec je dal po srečanju televizijski mreži TNT Sports izjavo, s katero je jasno povedal, kaj si misli o odločitvi sodnika.

Izključitev Mourinha:

Najprej je sicer dejal, da o tem ne želi govoriti, a se novinar ni dal in iz zvezdnika na klopi Fenerja izvlekel reakcijo: “Sodnik mi je rekel nekaj nezaslišanega. Trdi, da je istočasno videl, kaj se dogaja v kazenskem prostoru in moje obnašanje ob igrišču. Čestitam mu, saj je to pač nadčloveško.”

“Na tekmi, kjer se vse odvija ‘100 na uro’, je imel torej eno oko budno na igrišču, z drugim pa je poškilil, kako se jaz obnašam na klopi. To je bilo njegovo pojasnilo, zato pa je eden najboljših sodnikov na svetu,” je več kot očitno sarkastično pripomnil Mourinho.

V 4. krogu se bo Fenerbahče v gosteh pomeril z AZ Alkmaarjem, Manchester na Old traffordu pričakuje PAOK.