Prekmurski derbi ni navdušil (VIDEO)

Nogomet 28. Sep 202414:51 > 17:08 0 komentarjev
Nafta, Mura

V desetem krogu Prve lige Telemach sta se Nafta in Mura v prekmurskem derbiju razšla brez zadetkov. V Lendavi nismo videli veliko zrelih priložnosti. Bližje golu so bili sicer domači, ki so v drugem polčasu stresli vratnico.

Prvi medsebojni obračun v sezoni so na začetku dobili Sobočani, drugi pa se je končal brez zadetkov. Nekaj boljši vtis je pustila Nafta, ki je bila boljša v posesti žoge in številu strelov, med drugim je zadela tudi vratnico. A na koncu sta se ekipi razšli z delitvijo plena. Mura je zdaj pri 17 točkah, za vodilno Olimpijo zaostaja za pet točk, Nafta je pri sedmih.

Lendavčani in Sobočani so v prvem delu pred lepim številom gledalcev le poredko prihajali do priložnosti, oboji so imeli po dve omembe vredni. Mura je poskusila v 21. in 36. minuti prek Sandija Nuhanovića, ki je dobro meril od daleč, a je bil Žan Mauricio na mestu, in Stevena Junčaja, ki je meril točno v vratarja. Nafta pa je prvič resneje zagrozila v 29. minuti, ko je malce previsoko s prostega strela sprožil Zsombor Kalnoki-Kis, drugič pa ob koncu polčasa, ko je od daleč streljal Amadej Marinič, izkazal pa se je Florijan Raduha.

V drugem polčasu je najprej iz ugodnega položaja Dominik Csoka meril precej nenatančno, bližje zadetku pa je bil Marinič v 67. minuti, ko je z nizkim strelom od daleč zadel vratnico. Nafta je imela v tem obdobju žogo precej več v posesti, v 83. minuti tudi zadel prek Roka Pirtovška, a je bil v prepovedanem položaju, tako da je ostalo pri 0:0. Tako je bilo tudi po poskusu Matica Maruška, ki je v 88. minuti žogo poslal čez gol, podobno je v sodniškem dodatku naredil tudi Borna Proleta.

Nafta bo v 11. krogu v petek gostovala pri Radomljah, Mura pa bo dan pozneje gostila Domžale.