Naj napad, naj obramba: Luka Elsner v Franciji ostaja hit

Nogomet 24. Okt 202222:35
Luka Elsner bo morda v prihodnosti na severu Francije dobil slovensko družbo. FOTO: Guliverimages.

Slovenski trener Luka Elsner je z Le Havrom nadaljeval sijajen niz v drugi francoski ligi, tokrat je z 2:0 doma premagal Metz in niz neporaženosti podaljšal na enajst tekem. S svojim klubom je na drugem mestu prvenstvene lestvice, ki po koncu sezone prinaša preboj v elitno Ligue 1.

Luka Elsner, ki smo ga pred kratkim gostili v intervjuju na Sportklubu, je danes z Le Havrom prišel do nove zmage v drugi francoski ligi, v kateri se je ob remiju Sochauxa in porazu Amiensa osamil na drugem mestu prvenstvene lestvice, ki prinaša napredovanje. Na njem ima dve točki prednosti, za vodilnim Bordeauxom pa zaostaja le za točko.

Le Havre je pred domačimi navijači tokrat premagal Metz, ki je na 12. mestu, spet pa bil zelo prepričljiv.

Klub nekdanjega trenerja Domžal in Olimpije je v 13 tekmah namreč prejel vsega šest zadetkov, kar je daleč najmanj v ligi, z 22 zadetki pa je na prvem mestu tudi pri učinkovitosti.

Izgubil ni že enajst tekem

Le Havre, ki je v prvoligaški druščini nazadnje igral v sezoni 2008/09, poraza ne pozna že 11 tekem, v katerih je zbral sedem zmag in štiri remije.

Zadnji in tudi edini poraz sezone je doživel v 2. krogu, ko ga je v gosteh z 1:0 premagal Valenciennes.