Slovenija ima z Benjaminom Šeškom pri Manchester Unitedu člana angleške elite. Ni izključeno, da bo kmalu dobila še enega. Kot poročajo angleški mediji, je sloviti Liverpool na seznam potencialnih tarč za poletni prestopni rok dodal Jako Bijola.
Slovenija v angleškem nogometu še nikoli ni pomenila toliko, kot pomeni v tem obdobju zgodovine tega športa.
Benjamin Šeško zabija (odločilne) zadetke za Manchester United, Žan Vipotnik je najboljši strelec druge lige v dresu Swanseaja, nase pa še kako opozarja tudi Jaka Bijol, ki praktično brez izjeme dobiva zelo visoke ocene za svoje predstave v dresu Leeds Uniteda.
Kaj lahko pa se zgodi, da bo Slovenija v očeh angleške javnosti pomenila še več. Precej več. Nekateri angleški mediji (resda ne gre ravno za samo smetano nogometnega poročevalstva) so namreč postregli z informacijo, da se je Jaka Bijol znašel na seznamu potencialnih poletnih okrepitev aktualnega angleškega prvaka Liverpoola!

Liverpool bo zagotovo iskal branilca
Da bodo redsi poleti iskali okrepitve v osrčju obrambe, ni nobena skrivnost. Negotova je namreč prihodnost Francoza Ibrahime Konateja, ki se mu izteka pogodba z rdečimi, hudo poškodbo pa je utrpel poletni novinec Giovanni Leoni, za katerega je sezona popolnoma izgubljena. Čeprav so si rdeči že zagotovili poletno okrepitev v Francozu Jeremyju Jacquetu pa na tržnici iščejo še enega osrednjega branilca.
Bo to slovenski reprezentant? To je trenutno prezgodaj trditi, smo pa že pozimi namigovali na to, da je Korošca zelo podrobno spremljajo tudi nekateri Leedsovi tekmeci v premier ligi. Že samo dejstvo, da se je Jaka Bijol začel omenjati kot potencialna okrepitev tako velikega kluba, kot je Liverpool, mu precej dviguje ceno in renome.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal








Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje