Navijači pozor, pred nami je ‘nor’ nogometni četrtek

Evropa 2. Avg 20247:00 0 komentarjev
NK Maribor

Ni uspelo štirim, je pa trem. Tako kot v lanski sezoni bodo Slovenijo v 3. krogu evropskih kvalifikacij zastopali Celje, Maribor in Olimpija. Uefin koledar je poskrbel, da nas čaka izjemen nogometni četrtek.

Zgodovinsko prvo poletje Brava je končano. Malce smole, malce nespretnosti in malce naivnosti, to so bili razlogi, da Ljubljančani po 180 minutah dvoboja niso potegnili daljše v dvoboju z Zrinjskim iz Mostarja in Slovenija je ostala brez zgodovinskega dosežka, ko bi se sploh prvič štirje naši klubi uvrstili v 3. krog evropskih kvalifikacij.

Tako kot lani imamo tako v poletju 2024 Slovenci v igri še tri svoje adute. Celje, Olimpijo in Maribor. In vse slovenske ekipe bodo naslednje evropske tekme odigrale praktično v istem terminu in prav vse na domačih zelenicah. Obeta se zares izjemen nogometni četrtek.

8. avgusta bodo tako kot prvi na igrišča v Stožicah stopili nogometaši Olimpije, ki ob 19.00 v Ljubljani gostijo moldavski Šerif. Slednji je že nekaj časa daleč od poti ‘stare slave’, ko je pred nekaj leti premagal celo madridski Real v ligi prvakov. Lani je zasedba iz Tiraspola osvojila drugo mesto v domačem prvenstvu, tako državni kot pokalni prvak je postal Petrocub.

NK Olimpija Ljubljana

Šerif je na poti v 3. krog kvalifikacij za konferenčno ligo premagal azerbajdžansko Žiro v 1. krogu kvalifikacij za ligo Evropa, v drugem so izpadli proti švedskemu Elfsborgu.

Celje si že lahko zagotovi Evropo

Celje in Maribor pa bosta svoji tekmi na stadionu Z’Dežele in v Ljudskem vrtu začeli celo istočasno. Grofje se po izpadu iz lige prvakov selijo v kvalifikacije za ligo Evropa, kjer jih čaka irski Shamrock Rovers. V dvoboju proti irskim prvakom bodo nogometaši iz mesta ob Savinji favorit, z napredovanjem proti Ircem pa bi si že zagotovili evropsko jesen.

Shamrock Rovers so v prvem krogu kvalifikacij za ligo prvakov premagali Vikingur iz Reykjavika, v drugem so izpadli proti praški Sparti.

Bolje Vojvodina kot Ajax ali Fenerbahče

V četrtek bo v evropskem ritmu znova zaživel tudi Ljudski vrt. Mariborčane tam čaka dvoboj s srbsko Vojvodino, ki je lani v domačem prvenstvu osvojila četrto mesto, a zaradi sijajnega evropskega koeficienta tamkajšnje lige svojo evropsko pot začela v drugem krogu kvalifikacij za konferenčno ligo. V primerjavi z lansko sezono, ko so se vijolice v tej fazi kvalifikacij pomerile s turškim Fenerbahčejem, je nasprotnik zagotovo bolj ugoden.

Vojvodina je v drugem krogu kvalifikacij za konferenčno ligo izpadla proti Ajaxu.