Nekdanja vijolica poskrbela za paniko v Zagrebu

Nogomet 27. Okt 202421:38 0 komentarjev
Arnel Jakupović

Zagrebški Dinamo je po odmevni zmagi v ligi prvakov proti Salzburgu doživel debakel na svojem Maksimirju. Hrvaški prvaki so povedli z 1:0, nato pa se je vse podrlo. Dinamo po novem za vodilnim Hajdukom zaostaja že velikih sedem točk.

Dinamo bi moral na krilih zmage nad avstrijskim prvakom v ligi prvakov (2:0) leteti tudi v domačem prvenstvu, a zgodilo se je ravno nasprotno. Doživel je še tretji letošnji domači poraz in dovolil, da mu večni rival Hajduk pobegne za velikih sedem točk.

Zagrebčani so v 11. krogu hrvaškega prvenstva gostili Osijek in obračun dobro začeli. Dinamo je v 18. minuti v vodstvo popeljal Marko Pjaca, a veselje na Maksimirju ni trajalo dolgo, saj je goste le štiri minute kasneje do izenačenja na 1:1 popeljal nekdanji napadalec Maribora Arnel Jakupović.

Osijek je še prvem polčasu tudi povedel prek Roka Jurišića in šel na prvi odmor s prednostjo zadetka.

Pjaca obudil upanje, a le za kratek čas

Pjaca je v šesti minuti drugega polčasa z drugim zadetkom na tekmi poskrbel za izenačenjw, a kaj, ko je Osijek že dve minuti kasneje znova vodil, ko je v polno meril Hernani.

Gostje vodstva niso več izpustili iz rok, zmago v Zagrebu je z uspešno izvedeno enajstmetrovko 89. minuti potrdila nekdanja vijolica Jakupović, ki se je k Osijeku preselila konec avgusta. Avstrijski napadalec je za Osijek v devetih nastopih dosegel že šest zadetkov.

Kaj pravi hrvaška lestvica? Hajduk, ki je v soboto z 2:1 premagal Lokomotivo, ima zdaj šest točk več kot Rijeka in kar sedem več kot Dinamo.