Nekdanji zmaj, ki ga želi Celje, ob debiju že asistiral

Nogomet 20. Avg 20247:33 0 komentarjev
Svit Sešlar

Mladi slovenski reprezentant Svit Sešlar je v 2. krogu turške Superlige dočakal prve minute v tamkajšnji elitni druščini. In takoj opozoril nase. Nekdanji nogometaš Olimpije je že vknjižil svojo prvo asistenco.

Ga bodo vendarle ujeli ali ne? To je vprašanje, s katerim si te dni belijo glave veljaki v pisarnah NK Celje, kjer ne skrivajo želje, da bi v knežje mesto pripeljali nekdanjega nogometaša Olimpije in varovanca Alberta RIere Svita Sešlarja.

Slednji v lanski sezoni pri turškem Eyupsporju, kamor je v poletju 2023 prestopil iz zmajevega gnezda, ni dobil veliko priložnosti za dokazovanje. Tako kot tudi Olimpija (še) ni dobila odškodnine, za katero se je ob prestopu zavezal ambiciozni turški klub. A moštvo iz Carigrada se na to ni preveč oziralo, v minuli sezoni se je iz druge prebilo v prvo turško ligo, zdaj pa ima debitant med elito na svojem računu tudi že prvo zmago.

Eyupspor

Turško Superligo lahko v tej sezoni ekskluzivno spremljate na Sportklubu.

Asistenca le nekaj minut po vstopu v igro

Varovanci Arde Turana so s 4:1 na svojem igrišču ugnali Bodrumspor, prve minute v elitni turški druščini pa je dočakal tudi Svit Sešlar. 22-letnik je v igro vstopil v 87. minuti, že nekaj minut kasneje pa se je veselil svoje prve asistence v Superligi, ko je kot na pladnju podal za zadetek Halila Akbunarja.