Bayern po debaklu v ligi prvakov odgovoril s petrado

Bundesliga 27. Okt 202417:30 > 17:34 1 komentar

Bayern je po visokem porazu proti Barceloni (1:4) le nekaj dni kasneje v 8. krogu nemškega prvenstva na gostovanju s 5:0 razbil Bochum in se tako na najlepši možen način oddolžil navijačem.

Bochum, zadnja ekipa nemške lige z le eno točko, ni imel nobenih možnosti v boju z Bayernom. Ta si je hitro opomogel po polomu v ligi prvakov sredi tedna v Barceloni (1:4) in danes sam do vrha napolnil mrežo tekmecev, zadelo pa je pet različnih igralcev. Bochum je načel Michael Olise v 16. minuti s prostega strela, potem je zadel Jamal Musiala še v prvem delu, v nadaljevanju pa najprej Harry Kane z devetim golom v sezoni, Leroy Sane s prvim, bavarski strelski večer je dokončal Kingsley Coman.

Leipzig je v soboto šele v drugem polčasu strl Freiburg in z goli Willija Orbana, Lutsharela Geertruide in Loisa Opende potrdil šesto zmago v sezoni. Slovenska igralca v Leipzigu sta začela v prvi postavi, Šeško je igral do 65. minute, Kampl pa celo tekmo.

Spodrsnilo pa je Borussii Dortmund, ki je še na četrtem gostovanju v sezoni izgubila, z 2:1 je bil boljši Augsburg. Pa tudi prvak Bayer Leverksuen je dobil le točko v gosteh pri Werderju po 2:2, pri čemer so si Bremenčani zabili tudi avtogol, a so nato izenačili v 90. minuti.

Bayer je s 15 točkami tretji, enak točkovni izkupiček ima tudi četrti Freiburg.