
Brazilski nogometni zvezdnik Neymar je v nedavnem intervjuju razkril presenetljivo zgodbo iz leta 2012, ko je bil tik pred prestopom v evropski nogomet. Trener Pep Guardiola ga je namreč obiskal sredi noči v Braziliji, da bi ga prepričal za prestop v Bayern München.
Neymar je v enem izmed podkastov delil, da je leta 2012 skoraj podpisal za Bayern München. “Bil sem blizu prestopa v Bayern. Zaradi Guardiole,” je dejal Neymar. Guardiola naj bi takrat prišel v Neymarjevo hišo v Braziliji ob dveh zjutraj, da bi ga prepričal za prestop.
Obisk je bil nenavaden, saj je Neymar opisal, da je bil v spodnjem perilu in majici, ko je odprl vrata svoje sobe, pred vrati pa so stali njegov oče, Guardiola in prevajalec. “Bil sem v spodnjem perilu in majici, odprem vrata in jih zagledam,” se spominja Neymar. Guardiola mu je predstavil podroben načrt, kako bi ga razvijal v Bayernu in ga naredil za najboljšega igralca na svetu. “Pokazal mi je papir, odprl prenosnik in rekel: “Igral boš tukaj in delal to. Če ne boš dosegel 60 golov v tej sezoni, ti spremenim ime.”
Kljub temu, da ga je ponudba pritegnila, Neymar ni želel podpisati brez jasnosti o končnem cilju. Guardiola, ki je bil takrat po odhodu iz Barcelone še brez kluba, mu namreč sprva ni želel razkriti, za katero ekipo gre, a ga je Neymar prepričal, da mu pove. “Rekel je, da bo podpisal za Bayern, da ve, da je tam hladno, a da bo poskrbel zame. Kljub temu sem se odločil za Barcelono,” je pojasnil Neymar.
Poleg tega je Neymar razkril, da je zavrnil ponudbo Real Madrida, saj je njegovo srce bilo za Barcelono in je želel igrati z Messijem, slediti stopinjam svojega idola Ronaldinha. “Pri Realu so mi rekli, da lahko dobim, kar želim… a moje srce je bilo z Barco. V Realu bi zaslužil trikrat več denarja.”
Neymar je zdaj član Santosa, kamor se je vrnil po 12 letih. Na šestih tekmah je dosegel dva gola in dodal tri asistence.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!