Oblak v čast Eusebia ohranil nedotaknjeno mrežo

Nogomet ostalo 13. Jan 201410:07 > 10:11

Lisbona – Jan Oblak je na največji tekmi v svoji karieri pokazal, zakaj spada med najbolj nadarjene vratarje na svetu. Škofjeločan je na velikem portugalskem derbiju med Benfico in Portom ohranil nedotaknjeno mrežo in se veselil zmage z 2:0.

Tekma odigrana v spomin na izjemnega Eusebia na Stadionu luči v Lizboni je še enkrat več proslavila mladega slovenskega vratarja Jana Oblaka. Nekdanji čuvaj mreže Olimpije je tudi na tretji zaporedni prvenstveni tekmi svojo mrežo ohranil nedotaknjeno in prispeval velik delež k veliki zmagi Benfice. Oblak skupno zadetka ni prejel že 473 minut.

Orli iz Lizbone so povedli v 13. minuti, ko je zadel Rodrigo, zmago pa je z zadetkom v 53. minuti potrdil Garay. Porto je tekmo končal le z desetimi igralci na igrišču potem, ko je bil v 75. minuti izključen Danilo.

Benfica je z zmago na derbiju skočila na prvo mesto na lestvico. Na drugem mestu z dvema točkama zaostanka ji sledi Sporting, medtem ko je Porto tretji.

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images