Koln premagal Trabzonspor, Brečko in Maroh igrala v 1. polčasu

Nogomet ostalo 30. Jul 201419:32 > 01. Avg 2014 9:37
F.C. Köln je v lanski sezoni zmagal med drugoligaško konkurenco, zato bo letos ponovno igral v 1. Bundesligi, na kar se “Kozlički” zelo resno pripravljajo na avstrijskem Tirolskem. Po nekaj dnevih treninga v idiličnem zimskem letovišču Kitzbühelu je Köln včeraj na prijataljski tekmi premagal turški Trabzonspor z rezultatom 2:0, kar je bil za nemško ekipo prvi resen test pred začetkom letošnje sezone. Ekipa, za katero sicer igrata tudi dva Slovenca, kapetan Mišo Brečko in Dominic Maroh, je v tem pripravljalnem obdobju izgubila eno samo prijateljsko tekmo, z 2:0 proti Ingolstadtu, ostale proti nižjeligašem pa je dobila z izjemo remija proti moštvu Koblenza. Turški ekipi sta včeraj gole zabila Japonec Juja Osako v 14. minuti in Marcel Risse v 18. minuti srečanja, Brečko in Maroh pa sta igrala samo v prvem polčasu.

Brečka je pred začetkom drugega polčasa zamenjal Olkowski, Maroha pa posojeni nogometaš Chelseaja Tomaš Kalas. Tekma je bila hkrati generalka pred uradnim začetkom nove sezone, ki jo bo Köln začel s tekmo pokala 16. avgusta, ko bo gostoval pri Braunschweigu. DFB-Pokal boste letos ekskluzivno lahko spremljali na Sportklubu! Prva bundesligaška preizkušnja za Kozličke bo domača tekma s Hamburgerjem teden dni pozneje.

Author: L.S., Foto: Getty Images