Kampl podal za zmago na derbiju

Nogomet ostalo 28. Sep 201414:42 > 29. Sep 2014 9:26

Ljubljana – Kevin Kampl je odigral vidno vlogo ob zmagi Salzburga na derbiju 10. kroga avstrijskega prvenstva, potem ko je podal za drugi zadetek svojega moštva za zmago proti Rapidu Roberta Beriča z 2:1.

Salzburg se po izpadu iz Lige prvakov počasi vrača v zmagovalno formo. Da je temu res tako so Salzburžani dokazali v 10. krogu avstrijske Bundeslige, ko so v derbiju kroga z 2:1 ugnali dunajski Rapid. Rdeče bike je v vodstvo v 84. minuti popeljal rezervist Massimo Bruno, le pet minut kasneje pa je vodstvo po podaji Kevina Kampla podvojil Alan. Častni zadetek je za domačine v sodnikovem podaljšku zabil Philipp Prosenik, ki je zamenjal Roberta Beriča.

Zmage se je veselil tudi Tadej Trdina, ki je z Wolfsbergerjem za osmo zmago v sezoni z 2:1 odpravil Admiro.

Na lestvici še naprej vodi Wolfsberger s 24 točkami, Salzburg na drugem mestu zaostaja tri točke, medtem ko jih ima Rapid na tretjem mestu 15.

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images