Bayern prek Hamburga uspešno v tretji krog pokala DFB

Na derbiju drugega kroga nemškega državnega prvenstva je zmagala ekipa Bayerna, ki je to pot na Imtech Areni v Hamburgu z rezultatom 3:1 odpravila istoimensko domače moštvo, ki se je nasprotniku bolje upiralo kot v četrtfinalu lani, ko so Bavarci v goste zmagali s kar 5:0. Nasploh je na zadnjih 12 medsebojnih tekmah v vseh tekmovanjih  Bayern zmagal kar devetkrat, trikrat remiziral, ob tem pa nasprotniku zabil kar 41 zadetkov. Na razprodanem stadionu so sice to pot varovanci Pepa Guardiole dva gola zabili še pred odmorov, ko sta zadela Robert Lewandowski in David Alaba, tretjega Thomasu Müllerju pa so sodniki zaradi prepovedanega položaja razveljavili. V drugem polčasu je na 0:3 najprej povišal Frank Ribery, preden je domači napadalec Pierre-Michel Lasogga zabil častni gol za domače in poživil zaključek srečanja. Napredovala so tudi Wolfsburg, Hoffenheim, Borussia Mönchengladbach in Bayerl 04 Leverkusen, čeprav slednji šele po enajstmetrovkah.

Hamburger in Bayern sta se udarila drugič v letošnji sezoni, saj sta se ekipi srečali konec septembra v Bundesligi in se na Imtech Areni razšla brez zmagovalca (0:0). Tokrat so bili Bavarci precej boljši nasprotnik in so že od prve minute tekme kontrolirali potek dogodkov na igrišču. Gostje so povedli v 7. minuti srečanja, ko je branilec Heiko Westermann želel vrniti žogo vratarju Jaroslawu Drobnyju, a se mu je za hrbet prikradel Thomas Müller, mu ukradel žogo in z njo lepo zaposlil Roberta Lewandowskega. Najprej je Drobny njegov poizkus ubranil, potem pa je Poljak srečno prišel do odbitka in žogo pospravil v mrežo.
V 21. minuti je Robert Lewandowski z lepo globinsko žogo zaposlil Müllerja, ki je povišal na 2:0, a je kasneje glavni sodnik po posvetovanju s stranskim zaradi domnevnega prepovedanega položaja nemškega napadalca gol razveljavil. Rekordmeister je drugi gol vendarle dosegel pred odmorom, ko je Xabi Alonso zaposlil Davida Alabo, ta pa je s pravo bombo z več kot 30 metrov prevaral Drobnyja. Tretji gol na tekmi je v 55. minuti dosegel Franck Ribery, ki je ob strelu z roba kazenskega prostora sicer zadel Djourouja, nakar je žoga spremenila smer in premagala Drobnyja. Po vodstvu s 3:0 je Guardiola nato z igrišča odpoklical prvokategornike Xabija Alonsa, Phillipa Lahma in Lewandowskega, da bi jih spočil za sobotni prvenstveni derbi na Allianz Areni proti Borussiji Dortmund.
Častni gol za Hamburger je pet minut pred koncem rednega dela tekme po podaji rezervista Rafe van der Vararta z glavo zabil Pierre-Michel Lasogga, a domači v zaključku več kot gola priključka niso zmogli zabiti. V sodnikovem podaljšku je na igrišče vdrl še domači navijač, napadel Francka Riberyja in mu pokazal sredinca, toda Francoza so proč hitro odvlekli soigralci, sodnik pa je nato preprosto odpiskal konec tekme.