Slovenski pokal na SK: V polfinalu Koper, Celje in Domžale, Maribor bo favorit proti Krki

Nogomet ostalo 30. Okt 20149:14 > 10:00
Tudi nogometaši Celja so se prebili v polfinale nogometnega Pokala Slovenije, kjer sta že tudi Domžale in Koper, medtem ko zadnji četrtfinalni par sestavljata Krka in Maribor, a je bila tekma preložena zaradi mariborskega udejstvovanja v Evropi, zato so Vijoličasti v torek igrali šele tekmo osmine finala in uspešno izločili Radomlje, tekmo pa ste si lahko v živo ogledali tudi na Sport Klubu.  Sicer so imeli na povratni četrtfinalni tekmi Goričani lepo prednost, ker so doma zmagali s 3:1, v Kopru pa na to včeraj dobili štiri zadetke in tekmo končali celo s tremi igralci manj. Že prej so Domžale v gosteh ugnale Olimpijo, Celje pa je s skupnim rezultatom 3:2 ugnal zavrč. Tudi četrtfinale Slovenskega pokala boste v letošnji sezoni lahko spremljali na Televiziji Sport Klub!
GORIČANI V KOPRU ZAPRAVILI LEPO PREDNOST S PRVE TEKME
Koperčani do doma proti Gorici povedli prek Jaka Štromajerja, a je še pred odmorom z bele točke izid poravnal Ezekiel Henty. V nadaljevanju tekme je goriška obramba igrala čedalje bolj slabo, posledično pa je Miha Gregorič zadel za 2:1. Koprčani so kasneje prek Lea Štulaca povišali na 3:1, izenačili skupni izid in izsilili podaljške. Dodatne pol ure igre so morale Vrtnice sicer odigrati brez dveh igralcev, saj je sodnik Slavko Vinčić najprej izključil Salomona Enowa, nato pa pot v slačilnico pokazal še Marshallu Johnosnu. V podaljšku se je nato poškodoval še Henty, ker pa je gostujoči trener že izkoristil vse tri zamenjave, so bili Goričani tekmo priporani igrati samo z osmimi nogometaši. Koperčani so to s pridom izkoristili in v 97. minuti za 4:1 zabili prek Mateja Pučka.
CELJE TESNO UGNALO ZAVRČ
Celjani so na domači Areni Petrol z 2:1 ugnali Zavrč, zato je za polfinale zadoščal skupni izid 5:3. Gostje so sicer povedli v 38. minuti, ko je zadel Jure Matjašič, a je domačim nato uspel preobrat … V 47. mintu je žogo po predložku Valona Ahmedija v mrežo poslal Benjamin Verbič. v 70. minuti pa je napadalec Sunny postavil končni izid 2:1. Že dan prej so se v polfinale seveda uvrstile tudi Domžale, ki so s 3:2 izločile Olimpijo.
Čakamo še na zadnjega četrfinalista, ki ga bosta na dveh tekmah odločila Krka in Maribor. Vijoličasti so, kakopak, veliki favoriti za napredovanje.