SK 1 ob 13:45: Komu severnolondonski derbi na White Hart Lanu?

Prihajajoči konec tedna se v Angliji igrajo že tekme 24. kroga angleške Premier lige, velika derbija kroga pa bosta tokrat kar dva … Oba se bosta igrala v soboto, prvi že zgodaj popoldne na Stadionu White Hart Lane, kjer bo Tottenham gostil Atsenal, drugi pa zvečer, ko se bosta na derbiju Merseyside med seboj pomerila mestna tekmeca Everton in Liverpool. V prvem primeru gre za derbi ekip, ki se obe borita za četrto mesto, ki ob koncu sezone prinaša kvalifikacije za Ligo prvakov, na razpredelnici pa ju ločita samo dve točki. Arsenal je z 42 točkami na petem mestu ob zgolj slabši gol razliki kot četrti Southampton, šesti Tottenham pa ima dve točki manj. Spursi so sicer izgubili zgolj dvakrat na zadnjih 14 tekmah, Arsenal pa jih je dobil kar 12 od zadnjih 15. Topničarje čaka predvsem naloga ustaviti vročega mlade angleškega napadalca Harryja Kana, Arsene Wenger pa utegne uporabiti podobno taktiko, s katero je že januarja na Etihadu z 2:0 presenetil ekipo Manchestra Cityja. Neposredni obračun si sicer danes ob 13:45 lahko ogledate na našem prvem programu SK 1!

Angleški mediji se pred londonskim derbijem upravičeno sprašujejo, koga postaviti v vlogo favorita, saj sta tako Tottenham, kot tudi Arsenal v odlični formi. Toda Topničarji bodo tekmo igrali brez prvega zvezdnika Alexisa Sancheza, med domačini pa je izjemno razpoložen Harry Kane.
Vratar David Ospina, ki je med vratnicama Arsenala zamenjal Wojciecha Szczesnyja, zadetka ni prejel že štiri tekme zapored, zato Spurse čaka zahtevna naloga premagati odlično gostujočo obrambo. V Arsenalovem taboru so po poškodbah sicer nared Olivier Giroud, Mesut Ozil in Theo Walcott, Tottenham pa se predvsem slednjega izjemno boji, saj je na zadnjih šestih tekmah proti temu severnolondonskemu rivalu zabil štiri gole in asistiral še za tri.
Arsenal je lani na Stadionu White Hart Lane zmagal z 1:0, potem ko je že v drugi minuti prvega polčasa zadel Tomas Rosicky. Topničarji so na ta način končali niz peti zaporednih tekem brez zmage proti Tottenhamu. Spursi sicer čakajo na jubilejno 50. zmago na severnolondonskih derbijih, gre pa za 156. medsebojni ligaški obračun. Spursi so le enkrat na zadnjih 32. tekmah proti Topničarjem svojo mrežo ohranili nedotaknjeno.
Theo Walcott & Co. so od začetka decembra v zavidljivi formi, saj so osvojili kar 22 točk in zabili 23 golov, daleč največ med vsemi tekmeci. Kako bo tokrat, izveste eksluzivno na Televiziji Sport Klub!

Author: Luka Svetina, Foto: Getty Images