Bayern v četrtfinalu DFB Pokala, žreb parov v nedeljo

Nogomet ostalo 5. Mar 201511:07 > 11:09
Aktualni branilci naslova prvaka v nemškem DFB Pokalu, nogometaši Bayerna Münchna, so se z zmago nad drugoligašem Eintrachtom Braunschweigom uvrstili v četrtfinale, potem ko sta zadetka za napredovanje zabila David Alaba in Mario Götze. Bavarci, ki naskakujejo tretji zaporedni naslov pokalnega prvaka, kar v Nemčiji doslej ni uspelo še nikomur, so sicer naleteli na trši odpor tekmeca, kot so v klubu pričakovali, na zadetek pa je Allianz Arena čakala vse do sodnikovega podaljška prvega polčasa, ko je Arjen Robben po protinapadu iztržil prosti strel na robu kazenskega prostora, nakar je z natančnim strelom v levi zgornji kot gostujočega vratarja mrežo Eintrachta načel David Alaba. Tudi Pep Guardiola je ob domačem slavju obsedel na klopi, vidno presenečen nad čudovitim zadetkom, ki je uspel avstrijskemu branilcu. Tudi v drugem polčasu je Bayern narekoval tempo igre, a zaradi izjemno defenzivnega pristopa gostov do konkretnih priložnosti ni prihajal. Vseeno je v 57. minuti po lepi podaji Arjena Robbna Götze vtekel v kazenski prostor in v dvoboju ena na ena znal premagati Poljaka Gikiewicza. V sredo so se v četrtfinale sicer uvrstili še Wolfsburg, ki je z 2:0 na Saškem ugnal RB Leipzig, Borussia Mönchengladbach, ki je bila pričakovana z 2:0 boljša od Offenbacha, pa tudi Arminia Bielefeld, ki je pred domačimi gledalci nekoliko pričakovano izločila Werder Bremen (3:1). Žreb četrtfinala bo 8. marca, tekme pa v začetku aprila.

Tekma na Allianz Areni je bila sicer izjemno zanimiva tudi za slovenske ljubitelje nogometa, saj je na kultnem stadionu zaigral Nik Omladič; ravno sočasno se je njegov nekdanji klub Olimpija v Stožicah meril proti Mariboru na zaostali tekmi slovenskega državnega prvenstva, toda pozimi se je 25-letnik preselil na Spodnjo Saško, kjer se je hitro ustalil v začetni enajsterici in bil v Münchnu v sredo zvečer eden nevarnejših gostujočih igralcev.
Omladič je imel priložnost igrati proti udari Bayernovi enajsterici, saj trener Pep Guardiola ničesar ni želel prepuščati naključju … Tekmeca je vzel zelo resno, napadalni kvartet so sestavljali Frank Ribery, Robert Lewandowski, Robben in Götze, v drugem polčasu je igral še Thomas Müller, zvezno vrsto pa sta povezovala Xabi Alonso in Bastian Schweinsteiger.
Nik Omladič je sicer v drugem polčasu iztržil prosti strel, po katerem je poizkusil sam ogroziti Manuela Neuerja, toda meril je v živi zid. Na drugi strani se je priložnost ponudila Robbnu, a je bil na pravem mestu Gikiewicz. Slovenec je igral do 68. minute srečanja, ko ga je na igrišču nato zamenjal Julius Düker. Po odhodu Omladiča z igrišča Eintracht ni bil več nevaren za zadetek.
Že v torek so se v četrtfinale uvrstili tudi Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen, Freiburg in Hoffenheim. Arminia je med osmerico edini nižjeligaš.