Zlatan v trenutku postal heroj Galaxyja!

Gareth Copley, Getty Images Sport

Zlatan Ibrahimović bi si težko zaželel boljšega debija onkraj velike luže. Šved je že na svojem prvem obračunu zatresel mrežo in na mestnem derbiju poskrbel za zmago Los Angeles Galaxy s 4:3.

Na mestnem derbiju Los Angelesa so gostje po 50 minutah igre vodili s 3:0, a se je Galaxy uspel vrniti in po zaslugi štirih doseženih zadetkov v pol ure uspel priti do vseh treh točk.

Med velikimi junaki epskega povratka je bil tudi Zlatan Ibrahimović, ki je za prvi zadetek v ligi MLS potreboval vsega šest minut. Šved je na 3:3 izenačil s spektakularnim zadetkom z več kot 30 metrov. Mojstrovina.

A Ibra se tukaj ni ustavil, saj je v sodnikovem podaljšku še drugič zatresel mrežo Los Angelesa in postal junak Galaxyja zgolj pet dni po prihodu iz Manchester Uniteda.

Galaxy ima po štirih krogih sedem točk na drugem mestu zahodne konference, medtem ko je njegov mestni rival mesto nižje s točko manj na svojem računu.