City po preobratu boljši od Bayerna, Barca po penalih

Michael Reaves, Getty Images Sport

Na dveh zelo zanimivih prijateljskih obračunih je Manchester City s 3:2 premagal Bayern, Barcelona pa je slavila po kazenskih strelih s 3:2.

Po vodstvu Bayerna z 2:0 (Robben in Shabani) v zgodnji fazi tekme se je zdelo, da bo Manchester City, doživel še tretji poraz na turneji. Vendar potem se je v 28. minuti zgodil ključni trenutek tekme. Poškodovanega Riyada Mahreza je zamenjal Bernardo Silva, ki je še pred koncem polčasa znižal. V 70. minuti je Portugalec zabil še drugič in postavil rezultat 3:2. Gol za 2:2 je dosegel Lukas Nmecha.

Tudi na drugi tekmi smo videli, dokaj podoben razplet. Barca je po prvem polčasu vodila z 2:0 preko Munirja El Hadadija in Arthurja. V drugem polčasu pa se je Tottenham vrnil nazaj v igro z dvema goloma v treh minutah. Najprej je zadel Heung-Min Son, potem pa še Kevin Georges N’Koudou. Sledili so kazenski streli, kjer je bila Barca boljša s 5:3. Edini strel za Tottenham je zapravil Anthony Georgiou.