Kashima po preobratu do polfinala in tekme z Realom

Getty Images Sport, Matt Roberts

Nogometaši Kashime so se uvrstili v polfinale Svetovnega klubskega prvenstva, potem ko so mehiško Guadalajaro ugnali s 3:2.

Japonski predstavnik je uspel uprizoriti preobrat. Guadalajara je povedla že v 3. minuti, potem ko je zadel Angel Zaldivar in rezultat je zdržal do konca prvega polčasa.

Drugi del srečanja je pripadel Kashimi, ki je po petih minutah nadaljevanja izenačila prek Ryota Nagakija. V 69. minuti je za 2:1 poskrbel Serginho, ki je zadel z bele točke, napredovanje pa je v 84. minuti potrdil Hiroaki Abe.

V sodnikovem podaljšku je poraz mehiškega predstavnika ublažil avtogol Lea Silve. Kashima se bo v polfinalu sestal z Real Madridom.

Danes je bil odigran še en četrtfinale, v katerem se je savdijski Al-Ain s 3:0 znesel nad Esperance Tunisom, tako da ga v polfinalu za nagrado čaka domača tekma z River Plate.