Neymar poskrbel za remi Brazilije

Mike Hewitt/Getty Images

Zelo zanimivo prijateljsko tekmo sta odigrali Brazilija in Kolumbija. Obračun se je končal z rezultatom 2:2, glavna tema večera pa je bil Neymar, ki se je po poškodbi vrnil v reprezentanco.

Za brazilskim superzvezdnikom je težko poletje, ki ga je zaznamovala poškodba pred Copo Americo in tudi propadli prestop k Barceloni. Neymar se je zdaj vrnil v reprezentanco in odigral prvo uradno tekmo v novi sezoni. Hitro je dokazal, da pogreša nogomet in da je razigran. Zvezdnik PSG-ja je bil glavni razlog, da so se aktualni južnoameriški prvaki izognili porazu proti Kolumbiji. Brazilci so sicer povedli v 19. minuti, ko je Neymar podal iz kota in pred vrati našel Casemira. Nato je za popoln preobrat poskrbel Luis Muriel, ki je bil natančen v 25. in 34. minuti. Končni rezultat je po sijajnem prodoru in podaji Danija Alvesa postavil Neymar, ki se je zadetka razveselil v 58. minuti.

Prijateljski obračun sta odigrali še reprezentanci Mehike in ZDA. Derbi zveze CONCACAF so s 3:0 dobili Mehičani. Natančni so bili Chicharito, Gutierez in Antuna. Do zmage je prišel še Urugvaj, ki je v gosteh z 2:1 ugnal Kostariko, ki je nedavno ostala brez selektorja.