Maribor poražen po hat-tricku Selmanija, Olimpija uspešna

Evropa 22. Jul 202120:40 > 21:17 0 komentarjev
V prvem polčasu v Stockholmu ni bilo golov. V drugem so padli kar štirje, na žalost trije v gostujočo mrežo. Foto: NK Maribor / Twitter

Trije slovenski nogometni klubi so se ta teden merili v 2. krogu kvalifikacij za Konferenčno ligo. Že v torek so se Domžalčani s finskim Honko Espoojem razšli z remijem (1:1). V četrtek sta bila na delu še Olimpija in Maribor. Ljubljančani so na stadionu ŽAK v Šiški z 1:0 premagali malteško Birkirkaro, edini gol je dosegel Mustafa Nukić. Mariborčani so na gostovanju pri švedskem Hammarbyju izgubili z 1:3, gol za Štajerce je dosegel Nino Žugelj.

Gostovanje na Švedskem se je za nogometaše Maribora izkazalo za bolj zahtevno, kot so Štajerci morda pričakovali. Varovanci Simona Rožmana so bili v prvem polčasu v podrejenem položaju, a sta mreži mirovali. Smo pa zato v drugem delu videli kar štiri gole, a na žalost kar tri v mreži Ažbeta Juga. Junak tekme je postal švedski napadalec Astrit Selmani, ki je dosegel hattrick. Vmes so vijoličasti sicer izenačili na 1:1 (zadel je Nino Žugelj), a se v Maribor vseeno vračajo z grenkim porazom.

Olimpija ni navdušila

Nogometaši ljubljanske Olimpije na stadionu v Šiški (v Stožicah menjajo travnato površino) niso pokazali veliko dobrega nogometa, a so bili tekmeci še slabši. Zmaji so po statistiki prevladovali, imeli tudi lepše priložnosti. Edino je v 78. minuti izkoristil novinec v zelenem dresu Mustafa Nukić, ki bi lahko zadel že v peti minuti.

V 85. minuti je z odličnim strelom prečko zadel Aldair, a je ostalo pri 1:0, Olimpija bo tako na Malto nesla minimalno prednost. Povratna tekma bo prihodnji četrtek.

Ob Mariboru in Olimpiji je v četrtek na delu še nekaj slovenskih legionarjev, ki si kruh služijo v tujini. Najbolj zanimivo bo na Poljskem, kjer bo Pogon Luke Zahovića gostil Osijek, za katerega igrata Damjan Bohar in Mario Jurčević. Z Rijeko bo nastopil Adam Gnezda Čerin, s poljskim Rakowom David Tijanić, s splitskim Hajdukom Jan Mlakar in s Spartakom iz Trnave Dejan Trajkovski.

Domžalčani zapravili prigarano vodstvo

Domžalčani torkove tekme niso začeli dobro in v uvodnih petih minutah Fincem dovolili dve veliki priložnosti. Najprej se je sam pred golom znašel Lucas Kaufmann, a je odlično posredoval Ajdin Mulalić.

Že v 5. minuti so Finci zadeli, a iz prepovedanega položaja. V nadaljevanju so zagospodarili domači, poizkušali so Arnel Jakupović, Dario Kolobarić, Zeni Husmani in Damjan Vukliševič, a brez uspeha.

V drugem polčasu smo videli precej priložnosti na obeh straneh, prvo je v 69. minuti izkoristil Jakupović. Zadel je z glavo, po lepi podaji Svena Šoštariča Kariča z leve strani.

Veselje ni trajalo dolgo. Jean Marie Dongou ni imel težkega dela, potem ko je po podaji z leve strani pred Mulalićem le podstavil nogo in postavil končni izid 1:1.

Tekma se torej na Finskem začenja z ničle. Pravilo gola v gosteh je bilo pred letošnjo sezono odstranjeno, za napredovanje Domžalčani potrebujejo gostujočo zmago.