Cesar na klopi Maribora debitiral z zmago (VIDEO)

Nogomet 20. Okt 202414:26 > 16:54 0 komentarjev
Boštjan Cesar, NK Maribor

Nogometaši Maribora so v 12. krogu Prve lige Telemach z 1:0 premagali ljubljanski Bravo. Boštjan Cesar je na klopi vijoličastih debitiral z zmago.

Težko pričakovani prvoligaški trenerski krst Boštjana Cesarja na mariborski klopi se je končal z zmago njegove ekipe. V Šiški tekma večinoma ni ponudila veliko nogometnih užitkov, čeprav je bilo nekaj več dogajanja v drugem polčasu, ko je padel tudi odločilni gol. Avtor tega je bil izkušeni Hilal Soudani. Maribor je na lestvici drugi, točko za Olimpijo, Bravo pa je peti.

Cesar je ob svojem trenerskem debiju v prvi ligi v zvezni vrsti pogrešal stalna Jana in Žigo Repasa, ki sta prestajala kazen zaradi kartonov, tudi nekoliko spremenjena postava pa je v prvem polčasu delovala nekoliko odločneje kot domača, čeprav posebej v prve pol ure gledalci niso videli veliko priložnosti.

Le v tretji minuti je Josip Iličić streljal z 20 metrov in je posredoval Matija Orbanić, pri domačih pa je v 18. Beno Selan nenatančno meril z glavo. Gosti so nase opozorili še v 31. in 36. minuti, najprej je Gašper Jovan izbil žogo pred golovo črto po poskusu Györgyja Komaromija, nato pa je Pijus Širvys s strelom od daleč žogo poslal v domačega vratarja.

Uvod drugega polčasa tudi ni prinesel posebej privlačne igre, v 52. je sicer z roba kazenskega prostora poskusil Martin Pečar, a ni bilo nevarnosti za mariborska vrata. Malce nevarneje je bilo v 71. minuti na drugi strani, ko je Iličić spet poskusil od daleč, a tudi on za nekaj metrov zgrešil cilj.

V 72. minuti so imeli Šiškarji priložnost, po nespretnem posredovanju Nika Osterca je žoga zadela vratnico, v 76. pa je Lan Vidmar s strelom z glavo na drugi strani oplazil prečko. Mark Španring je v 78. sprožil s 30 metrov, vendar Ažbe Jug spet ni imel težav, zato pa je v 84. minuti udaril povratnik po poškodbi Soudani. Ta je prišel do strela na robu kazenskega prostora in natančno meril za končnih 1:0.

Bravo bo v 13. krogu v nedeljo gostoval v Kopru, Maribor pa dan prej pri Muri.