Nogometni palček v sedmih nebesih: Če so to sanje, nas ne zbudite

Liga narodov 6. Sep 20248:51 0 komentarjev
Reprezentanca San Marina. FOTO: Profimedia.

Nogometaši San Marina so v četrtek v ligi narodov prekinili kar dve desetletji dolg niz brez zmage na uradni tekmi, potem ko so pred domačimi gledalci vpisali minimalno zmago proti Liechtensteinu.

Za San Marino je bila to prva zmaga na tekmi, ki ni prijateljska in šele druga v zgodovini. Z zadetkom v 53. minuti jim jo je zagotovil 19-letnik Nicko Sensoli. Najslabše uvrščena reprezentanca na lestvici Mednarodne nogometne zveze (210. mesto) je s tem prekinila najdaljši niz brez zmage v zgodovini nogometa, ki je trajal neverjetnih 20 let in 140 tekem. Edino zmago pred tem je namreč vpisala leta 2004, ko je z identičnim izidom ugnala prav Liechtenstein.

San Marino je doslej izgubil kar 196 od svojih 206 uradnih tekem, za nameček prav vsako od 14. novembra leta 2020 dalje, ko je v ligi narodov remiziral z Gibraltarjem. Enega najbolj bolečih porazov v zadnjem obdobju jim je sicer v kvalifikacijah za mundial v Katarju zadala Anglija, ki je bila boljša s kar 10:0. A vse odtlej je reprezentanca žepne državice vidno napredovala in lani dodobra namučila Dance, ki so vpisali tesno zmago z 2:1. Poleg tega so marca igrali neodločeno (0:0) proti karibski reprezentanci Saint Kitts in Nevis.

“Če so to sanje, nas ne zbudite,” so po zgodovinski četrtkovi zmagi zapisali na uradni spletni strani Nogometne zveze San Marina.