Gorica do tretje, Triglav do četrte zaporedne zmage

Nogomet 22. Avg 202123:00 > 23:25 0 komentarjev
Gorica je doma premagala Bravo. / Lado

Nogometaši Krke so v uvodni tekmi četrtega kroga druge lige visoko ugnali Brežice. Na domačem Portovalu so slavili zmago s kar 4:0 (3:0). Zmagovito so nadaljevali nogometaši Triglava, ki so tokrat z 1:0 zmagali v Beltincih. Adam Jakupovič je bil edini strelec, zadel je v 13. minuti. Nogometaši Gorice so prišli do tretje zmage in se povzpeli na drugo mesto lestvice. Tokrat so po dveh golih Leona Mariniča s 3:0 odpravili Fužinar.

Na drugi današnji tekmi je Drava v gosteh s 5:2 premagala Roltek Dob in mu zadala prvi poraze sezone. Dvakrat je pri Ptujčanih zadel Luka Lovenjak.

Na sobotnih  tekmah je Rogaška po dveh golih Alena Krajnca s 3:0 odpravila Bilje, Rudar je do prve zmage v sezoni (1:0) prišel v Dekanih, Ilirija (2:0) pa v Krškem. Nafta in Primorje sta se razšla z 0:0.

Brežice visoko slavile že v petek

Novomeščani so zmagovalca dvoboja odločili že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 3:0. Že v drugi minuti je vratarja Tima Kruljaca premagal Matic Marcius, v zaključku prvega polčasa pa so zadeli še dvakrat. V 40. minuti je žog čez golovo črto pospravil Josip Krznarić, tri minute pozneje pa je bil še drugič na tekmi natančen Marcius. Končni rezultat je v 74. minuti postavil Gašper Koritnik.

2. SNL, 2. krog

Krka – Brežice 4:0 (3:0)
1:0 Marcius (2.), 2:0 Krznarić (40.), 3:0 Marcius (43.), 4:0 Koritnik (74.)

Sobota, 21. avgust:
Rogaška – Bilje 3:0 (0:0)
1:0 Krajnc (47.), 2:0 Andjelić (64.), 3:0 Krajnc (83.).

Gorica – Fužinar 3:0 (1:0)
1:0 Marinič (14.), 2:0 Marinič (79.), 3:0 Baruca (83.)

Dob – Drava Ptuj 2:5 (0:3)
0:1 Avbelj (25./avtogol), 0:2 Bah (28.), 0:3 Nikpalj (44.), 1:3 Rems (56.), 2:3 Gregorin (62.), 2:4 Lovenjak (83./11 m), 2:5 Lovenjak (86.).