Odličen dan za slovenski nogomet, Bravo pripravil presenečenje v Mostarju

Evropa 25. Jul 202418:30 > 22:57 1 komentar
Bravo
Edini zadetek je dosegel Matic Ivanšek. Foto: Aleš Fevžer

Nogometaši Brava so v prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za konferenčno ligo v gosteh premagali bosanski Zrinjski z 1:0 (1:0). Povratna tekma bo 1. avgusta v Ljubljani.

Nogometaši Brava so z zmago začeli v prvem krogu kvalifikacij za konferenčno ligo. Potem ko so v Ljubljani sprva proti Connah’s Quay Nomads izgubili z 0:1, so nato v Walesu slavili z 2:0 in si priigrali napredovanje. Njihov naslednji tekmec je bosanski Zrinjski iz Mostarja, ki v prvem krogu še ni rabil nastopiti, tokrat pa je moral po golu Matica Ivanška priznati premoč slovenskemu tekmecu.

Nogometaši Zrinjskega so bili več pri žogi, gostje pa so pretili predvsem iz protinapadov, ki so obetali, a ni bilo pravega zaključka. Po šibkem strelu Ivanška je Marko Marić prvič posredoval. Na drugi strani je žoga zletela mimo vrat po poskusu Antonia Ivančića, nenatančen je bil tudi Matija Malekinušić.

Domači so bili zelo blizu zadetka v 15. minuti, Bravo je pustil veliko prostora Mariu Ćužu, a je ta stresel le vratnico. Ljubljančani so to kaznovali že v naslednjem napadu, žogo je pred gol poslal Gašper Jovan, po nekaj dotikih v kazenskem prostoru pa jo je v mrežo potisnil Ivanšek.

Zrinjski ni dolgo potreboval, da je znova zapretil, Matija Orbanić je posredoval ob strelu Ćuža, nenatančno je meril Josip Ćorluka. Bravo je imel v 26. minuti novo lepo priložnost, a tokrat po predložku Martina Pečarja Ivanšek žoge ni dobro zadel. Po predložku s prostega strela je Miguel Rodrigues z glavo meril previsoko.

V 42. minuti so imeli domači nogometaši novo priložnost za izenačujoči zadetek, predložek Ćorluke je zaključil Tomislav Kiš, a je Slovence reševal Orbanić. Do konca polčasa je zasedba Aleša Arnola zadržala minimalno prednost.

Drugi polčas so odločneje začeli domačini, ki so krenili po izenačenje. A čeprav so žogo držali v posesti, in to še bolj kot v prvem polčasu, si bistvenih priložnosti niso ustvarili. Pravzaprav si v tem delu ne eni in drugi niso pripravili kaj konkretnega.

Z vidika priložnosti je drugi polčas mineval precej mirneje. Zrinjski je pritiskal, manjkal je zaključni strel in Bravo se je dobro branil.

Vse do konca dvoboja si nogometaši iz Mostarja niso pripravili omembe vredne akcije, morda z izjemo strela Hrvoje Barišića z razdalje in z glavo Ivana Posavca, tudi Bravo na drugi strani ni bil nevaren in obveljal je zadetek za zmago Ivanška iz prvega polčasa.

Zmaji zanesljivi

Nogometaši Olimpije so danes začeli letošnje evropsko popotovanje, saj so bili neposredno uvrščeni v drugi krog kvalifikacij za tretje najmočnejše evropsko tekmovanje. Ljubljančani so v novo sezono krenili z zmago v domačem prvenstvu, z 2:0 so doma odpravili novopečenega prvoligaša Primorje z 2:0.

Prvi tekmec v Evropi je ukrajinska Polisja iz Žitomirja, za katero je to prva uradna tekma sezone, saj prav tako ni nastopila v prvem krogu kvalifikacij, ukrajinsko prvenstvo pa se še ni začelo. Olimpija jim je tako zadala uvodni poraz z goloma Raula Florucza in Dioga Pinta.

Maribor z lepo prednostjo

Mariborska ekipa po izpadu v evropski ligi – v prvem krogu jo je izločil bolgarski Botev iz Plovdiva – mednarodno pot nadaljuje v konferenčni ligi. Na prvi tekmi drugega kvalifikacijskega kroga je domača ekipa, ki je večji del tekme imela igralca več na zelenici, v Ljudskem vrtu ugnala štirikratne romunske prvake. V drugem polčasu sta zadela Jan Repas in Arnel Jakupović.