Olimpija deluje vse bolj evropsko, Rijeka doma ostala brez zmage

Evropa 22. Avg 202421:57 0 komentarjev

Nogometaši Olimpije se z gostovanja na Reki vračajo z dvignjenimi glavami, predvsem pa rezultatom, ki jih morda celo postavlja v vlogo favorita za napredovanje v skupinski del konferenčne lige. Na vroči Rujevici Rijeka ni uspela premagati borbenih in organiziranih zmajev, ki po golu Pedra Lucasa z bele točke v Ljubljano odnašajo rezultat 1:1.

Playoff za uvrstitev v konferenčno ligo, prva tekma

HNK Rijeka – NK Olimpija Ljubljana 1:1 (1:0)

Ivanović 33., Pedro Lucas 74. /11-m

Ambient nočne Rujevice je na tekmi med Rijeko in Olimpijo pričakovano postregel z odlično nogometno atmosfero. Svoje sta dodala tako lokalno rivalstvo med slovenskim in hrvaškim tekmecem in pa jasno izjemna pomembnost dvoboja, ki bo v seštevku 180 minut dal potnika v skupinski del konferenčne lige.

Dvoboj so bolje odprli domači, Marco Pašalić je v 6. minuti zaposlil na začetku sezone vročega Franjo Ivanovića, a se je ob poizkusu domačega napadalca izkazal Matevž Vidovšek. Slednji je bil znova na delu v 11. minuti, ko je Pašalić s približno 25 metrov preveril njegovo pripravljenost, Olimpija je prvič proti golu nasprotnika ‘pogledala’ v 14. minuti, ko je Agustin Doffo sprožil visoko prek vrat nasprotnika.

V 21. minuti je še enkrat zapretil hrvaški reprezentant Marco Pašalić, ki je bil pred letom in pol (pobožna) želja Olimpije, tokrat pa je celo neposredno s kota zvito stresel okvir vrat zmajev. Kar domačim ni uspelo v prejšnjih napadih, jim je v 33. minuti. Ljubljančani so izgubili dvoboj na sredini igrišča, Rijeka je krenila v pol protinapad, sledila pa je mala mojstrovina Franja Ivanovića, ki je po preigravanju z močnim in natančnim strelom zadel malo mrežico vrat nemočnega Vidovška.

Olimpija - Rijeka

Če je kdo pričakoval, da bo Olimpija po tej točki razpadla, je bil napačnega mnenja. Zmaji so se hitro zbrali, prevzeli nadzor nad dogajanjem na igrišču in si v zadnji minuti rednega dela tekme pripravili fantastično, zares fantastično priložnost za izenačenje. Nemanja Motika je na levi strani odprl prostor Davidu Sualeheju, slednji pa je z izjemno podajo zaposlil Raula Florucza. Slednji je žogo z volejem zadel na petih metrih od praznih vrat Rijeke … Toda meril preko gola. Priložnost, kakršne v Evropi enostavno ne smeš zapraviti …

Pogumna Olimpija domov odhaja nagrajena z zadetkom

Takoj po prihodu iz slačilnice je Olimpijo pričakalo novo veliko opozorilo. Ivanović je še enkrat poizkusil zelo podobno kot v 33. minuti, a je tokrat Vidovšek njegov strel sijajno ubranil. V 50. minuti si je veliko napako v obrambi privoščil Marcel Ratnik, a je Ivanović tokrat pomeril prek vrat. Minuto kasneje je na drugi strani poizkusil Pedro Lucas, a udaril visoko preko vrat Martina Zlomislića.

Zmaji so se prebudili, v 54. minuti se je na malem prostoru sijajno znašel Nemanja Motika, a s strani za las zgrešil vrata Rijeke. Domači so znova odgovorili, v naslednjih minutah je bilo v kazenskem prostoru Olimpije nekajkrat pošteno vroče, a je obramba na čelu z Vidovškom tudi z nekaj sreče še reševala situacije.

Olimpija je po nekaj težkih minutah znova strnila svoje vrste, začela igrati podjetneje in nagrada je prišla v 76. minuti. Jorge Silva je v kazenskem prostoru Rijeke prehitel Gabriela Rukavino, ki je nerodno zbijal žogo in pri tem zadel stopalo Portugalca. Španski sodnik Cesar Soto Grando je nemudoma pokazal na belo točko, enajstmetrovko pa je izjemno hladnokrvno v gol spremenil v tej sezoni vse boljši in boljši Pedro Lucas.

Domači so po prejetem golu dodobra razpadli in Olimpija je v 87. minuti zadela še enkrat. Doffo je žogo poslal v kazenski prostor Ivan Durdov pa jo je z glavo zabil v mrežo Rijeke, a je bil gol upravičeno razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Dalmatinec je bil za pol koraka prehiter.

Rijeka Olimpija

Olimpija na povratno tekmo odnaša absolutno zaslužen remi. Čeprav so zmaji na trenutke trpeli, je zdaj že dobro poznana organizacija igre Victorja Sancheza vedno znova moštvo na zelenici ‘spravila v red’. Če štejemo zrele priložnosti za zadetek, bi lahko bil kapital Ljubljančanov pred povratno tekmo celo še večji …