Manchester City zgolj remiziral, Inter prebil obrambo Porta

Liga prvakov 22. Feb 202323:00 > 23:06

Za nami so vse prve tekme osmine finala elitne lige prvakov. Zadnji so se v izločilnih bojih predstavili nogometaši Leipziga, ki so prišli do remija (1:1) proti favoriziranemu Manchester Cityju. Na drugem srečanju je Inter v samem zaključku srečanja strl obrambo Porta, nerazzurri bodo imeli tako na povratnem srečanju minimalno prednost. Slovenca Kevin Kampl in Samir Handanović nista igrala za Nemce oziroma Italijane.

V Milanu smo v prvem polčasu spremljali atraktiven obračun, ki je ponudil praktično vse, razen zadetkov. Tako so se lahko nerazzurri pohvalili zgolj z nekaj prednosti v statističnih elementih.

Porto je od 78. minute tekmo nadaljeval zgolj z deseterico, kar so domačini vendarle izkoristili v 86. minuti srečanja, ko je v polno meril rezervist Romelu Lukaku.

Zadetek Lukakuja:

City zgolj remiziral

V skladu s pričakovanji je prvih 45 minut tekme na Red Bull Areni povsem pripadel gostom iz Manchestra. Terensko premoč je v 27. minuti kronal Riyad Mahrez.

V drugem polčasu pa varovanci Pepa Guardiole niso uspeli dodatno nadgraditi terenske premoči, kar je v 70. minuti srečanja izkoristil Joško Gvardiol. Tekmeca sta se na koncu razšla brez zmagovalca.

Real utišal Anfield

Ob nadaljevanju bojev v osmini finala lige prvakov je za odmevno zmago na Anfieldu poskrbel Real Madrid, ki je na hiter zaostanek z 0:2 odgovoril s kar petimi goli in povsem potolkel Angleže. Veliko zmago je v Frankfurtu vpisal tudi Napoli (0:2).

LIverpool real Benzema
Karim Benzema je v mrežo Alissona poslal dve žogi. Foto: Profimedia

Na velikem derbiju v Liverpoolu so domači navijači po le 14 minutah doživljali ekstazo, potem ko je po veliki napaki Tihbauta Courtoisa domače moštvo povedlo že z 2:0, a pripravljala se je katastrofa. Najprej je dvakrat udaril Vinicius, v drugo po grobi napaki domačega vratarja Alissona.

Po odmoru se je nadaljevala popolna prevlada gostov. Najprej je bil natančen Eder Militao, nato je dvakrat v polno meril še Karim Benzema in povsem utišal Angleže. Real Madrid je pred povratnim srečanjem z nogo in pol že v četrtfinalu.

Blizu napredovanja tudi Napoli

Štiri tekme so bile odigrane že prejšnji teden. Odlično se je na gostovanju znašel tudi Napoli, ki trenutno velja za eno bolj vročih ekip v Evropi. Italijani so povedli s hitrim protinapadom, ki ga je zaključil Victor Osimhen.

Gol Osimhena:

Da bo delo Nemcev še težje, je v 58. minuti poskrbel Kolo Muani, ki je prejel neposredni rdeči katon. Neapeljčani, ki so sicer že pri izidu 0:0 zapravili tudi najstrožjo kazen, so nato sredi drugega dela po čudoviti ekipni akciji povišali na 2:0 in si tako pred povratnim dvobojem na domačem stadionu zagotovili veliko prednost.

Lepa ekipna akcija Napolija za 2:0:

V sredo nas čakata nastopa edinih klubov, pri katerih najdemo slovenska nogometaša. RB Leipzig Kevina Kampla se bo pomeril z angleškim prvakom Manchester Cityjem, milanski Inter Samirja Handanovića pa se bo udaril s Portom.

Benfica do lepe prednosti, Chelsea bo lovil preobrat

Benfica si je z zmago z 2:0 na težkem gostovanju v Belgiji priigrala zelo lepo prednost pred povratno tekmo v Lizboni. Prvi polčas je bil sicer precej izenačen, domačini so celo zadeli, a gol je bil zaradi roke razveljavljen. V drugem delu je Benfica hitro povedla. V 51. minuti je Joao Mario izkoristil enajstmetrovko, lepo prednost pred povratnim obračunom pa je priigral David Neres v 88. minuti.

Gol Neresa za 2:0:

Na drugi tekmi sredinega sporeda je Borussia na domačem terenu gostila Chelsea in slavila z 1:0. Edini zadetek je v 63. minuti na fantastičen način dosegel Karim Adeyemi, ki je bil hitrejši in spretnejši od nove okrepitve Londončanov Argentinca Enza Fernandeza, preigral še vratarja Kepo in žogo poslal v nebranjeno mrežo. Chelsea bo tako na Stamford Bridgeu lovil preobrat.

Bayern zmagal v Parizu, Milan do prednosti proti Tottenhamu

Bayern München je v torek z 1:0 premagal PSG v Parizu in prišel do lepe prednosti na prvi tekmi osmine finala lige prvakov. Milan je z istim rezultatom doma premagal londonski Tottenham. PSG je očitno v krizi, izgubil je še tretjič zapored, pa čeprav je od prve minute računal na Lionela Messija, čigar nastop je bil pred tekmo vprašljiv.

Bogati Parižani, ki tokrat od prve minute niso mogli računati na svojega najboljšega strelca Kyliana Mbappeja, na igrišče je prišel šele v drugem polčasu, so izgubili z golom Parižana v vrstah Bayerna Kingsleyja Comana, ki je v 52. minuti ob ne najboljšem posredovanju domačega vratarja Gianluigija Donnarumme dosegel edini gol na tekmi. Omeniti velja, da je za francoske prvake od prve minute igral najstnik, Warren Zaire-Emery, ki je s 16 leti in 343 dnevi postal najmlajši nogometaš v izločilnih delih lige prvakov.

Veselje Bayerna v Parizu. FOTO: Guliverimages.

Na drugi tekmi večera je sedemkratni evropski prvak Milan, ki prav tako ni v najboljši formi, na zadnjih osmih tekmah pred tokratno je namreč zmagal le enkrat, z 1:0 odpravil londonski Tottenham. Tekmo je že v sedmi minuti z golom odločil Brahim Diaz.